Monty - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 8 Icon: Velký (61 cm a více)

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Zájmový záchranný chov Hněvice - činnost ukončena
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Monty je prozatím stažen z nabídky, nyní není možné ho adoptovat! 

Na jedné z víkendových venčících akcí byl Monty venku s milou rodinou, avšak po bezproblémové půl hodině procházky zničehonic velmi ošklivě pokousal malého chlapečka, syna rodiny. Netušíme, co ho to popadlo, co toto chování vyprovokovalo. Po tomto útoku se opět choval pohodově, ale nemůžeme a hlavně nechceme riskovat další ublížení na zdraví nějakého našeho venčitele. Proto nebude Monty vydáván ani na procházky, venčen bude pouze námi, stálými dobrovolníky, a i tak vždy s náhubkem. Uvidíme, jak se bude jeho chování dále vyvíjet. 

Děkujeme za pochopení a dotyčné rodině se ještě jednou velmi omlouváme a přejeme rychlé uzdravení!

Monty je překrásný kříženec údajně labradora a křížence dogy. Je opravdu velmi vysoký, ale není nijak mohutný. Spíše atlet, sportovec a to jak tělem, tak duší. 

Ze začátku k nám byl dost nedůvěřivý, ale nikdy nereagoval agresivně. Stále hleděl přes mříže, jeho posmutnělé oči dávali všem kolemjdoucím najevo, jak zklamaná duše uvnitř tohoto psa je. Pamlsky si bral velmi opatrně, jemně a vždy si hlídal, aby se k němu nikdo nepříbližil moc blízko. 

Doby nedůvěry už jsou ovšem pryč a Monty nás vzal na milost. Chodí moc rád na procházky a užívá si volnosti, i když je na něm vidět, že společnost člověka mu vlastně dělá dobře. Na vodítku netahá, spíše poklidně užívá příjemné atmosféry a čerstvého vzduchu. Svého psovoda si hlídá, na kolemjdoucí lidi zkouší povrčívat, ale nic hrozného. 

Monty by potřeboval, co nejdříve novou rodinu na kterou by si zvykl, mohl ji důvěřovat a konečně by mohl začít žít bezstarostný psí život! Bude skvělým parťákem, který nikdy nedovolí, aby Vám někdo ublížil. Líbilo by se mu bydlet v domku se zahradou, kde by měl dostatek volnosti, ale na spaní nějaký teplý přístřešek. 

Nenechte ho dlouho čekat ...