SAHAR - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

11 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 11 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Lanzpodenco, z.s.

Podrobný popis

Mazlivá, přítulná a přátelská fenečka, která si před umístěním do Sary prošla peklem. Člověku se nechce věřit, že je někdo schopen takto ublížit bezbrannému zvířeti! Stejně tak se nechce uvěřit, že fenečka i po takové zkušenosti vítá každého příchozího a je tak přátelská!
Sahar dostala své jméno na počest své zachránkyně, které tímto také skládáme poklonu a děkujeme za to, že je!
V noci 29. ledna jela slečna Sahar autem a spatřila na silnici potulujícího se zakrváceného psa. Nebylo lehké jej chytit, neboť podenkové jsou spíše plašší a pokud jsou zranění, snaží se utéci. A ačkoli jsou svojí stavbou těla subtilní, není pro jednoho člověka lehké jej v takovém stavu naložit do auta. Slečna sice zastavovala projíždějící auta a prosila o pomoc, ale bezvýsledně. Nakonec se jí podařilo zakrvácenou fenku naložit a odvézt na pohotovost. Fenka zvracela krev a trpěla bolestmi. Den nato se zjistilo, že fenka není čipovaná a jako opuštěná byla regulérně umístěna v Saře. Vyšetření ukázalo, že zranění na lebce byla zřejmě způsobena úderem holí s jasným záměrem ji zabít. Měla zlomenou sanici a spousta dalších ran jí způsobovala neúnosnou bolest. Z kritického stavu se naše bojovnice dostala. Následkem bití však přišla o levé oko.
Sahar je šestiletá fenka. Měla původně rezervaci do Anglie, ale ta byla zrušena. Hledáme tedy láskyplný domov pro Sahar, která by měla zjistit, že nejsme všichni stejní!
V této chvíli má Sahar hlavičku zahojenou, pouze s jizvou a boulí. Je opravdu společenská, má ráda lidi i děti, s dalšími pejsky vychází naprosto bez problémů. Je něžná a sladká, každého chce očichat a pozdravit, ale není otravná. Řekli bychom - decentní Emotikona smile. Na vodítku netahá. Je to vysmátá pohodářka, u které dobrovolníci na venčení zatím nezaregistrovali lovecký pud. Na procházce očichá keříky, zkontroluje, zda se tam nic neschovává, ale spíše ze zvědavosti. Není bázlivá, ale zastaví se, pokud zaslechne cizí zvuk. Není to nic vážného, ale ohňostroje milovat nebude.
Pokud by se Vám Sahar líbila a chtěli byste zjistit další informace, prosím, kontaktujte nás v soukromé zprávě nebo na adopčním mailu adopce.lanzpodenco@seznam.cz .