Mikeš

Pohlaví

Pes

Věk

17 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 17 Icon: Střední (31-60 cm)

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Olomouc
Region: Olomoucký
Datum nálezu: 21.12.2013
Akt. umístění: Liga na ochranu zvířat Čr organizace Olomouc
Evidenční číslo: 2736

Podrobný popis

 

Mikeš přišel do útulku jako zhruba sedmiletý…. jenže už v roce 2013. V útulku zestárl, ale není to žádný klidný dědeček. Nicméně je hodně svůj. Miluje procházky, ale má svou naučenou trasu, kterou většinou nechce měnit. Chcete jít jinam? Ne, prostě nepůjde, buď bude po jeho, a nebo se jde zpět do útulku. Je to celkem akrobat, v kotci dokáže i přes svůj věk málem dělat salta. Dříve přelézal plot výběhu, proto do něj bez dozoru nemohl, teď už tam chodí i bez dozoru, ale jakmile se v něm začne nudit, tak má zase snahu přeskočit. Čím je starší, tím je k lidem kontaktnější. Fenky má rád, druhé psy nesnese.


K jeho minulosti: "Zjistila jsem, že pejsek je asi 7 let starý, s tím, že pan ho měl cca 4 roky a vzal si ho z útulku,když mu byli asi 3 roky. Co jsem se ještě dozvěděla je, že nikdy nebyl očkovaný, ale s vzpomínám si, že když majitel v listopadu umřel, kupovali jsme pejskovi nový obojek, dále obojek proti klíšt´atům a dávali jsme mu tablety na odčervení.  Já jsem se ho držela dál,varovali mě, že kouše. Co se povahy týče, majitel s ním žil v jakési budce, kde přežíval a byl k němu hodný,pes ho nenapadal. Cizích lidí se ale pejsek bál a vrčel, někdy se stalo, že se ohnal a škrábl zubem a nebo kousnul do nohy člověka, který mu dával baštit,vědšinou kvůli tomu,že je jednak neznal a nebo že mu chtěli třeba dát žrádlo do misky,kde kousek ještě měl. Ale pokud vím, když se mu dalo najevo, že pánem situace je člověk, zkrotl a stal se mazlivým. Jinak výchovu za sebou žádnou nemá a po lidech skákal, aniž by jim chtěl ublížit. Ptala jsem se lidí kolem na nemoci a o těch taky nikdo neví, že by prodělal. Jinak majitel do doby než umřel byl od léta v nemocnici a pes byl ustavičně uvázaný u boudy.  Občas se utrhl, tak ho zase dělnící ze stavby přivázali, nakonec asi utekl úplně. Ale to jsou moje domněnky, nevím, jak to bylo skutečně.  Výše napsané mi popsali kolem žijící a pracující lidé."

 

Doplňující informace:

Upřednostňujeme přímý kontakt se zájemcem. V případě zájmu o tohoto pejska a pro bližší informace si prosím volejte na 583 210 759 .Na emaily nereagujeme okamžitě, veškerou korespondenci vyřizujeme vždy až poté, co je hotová fyzická práce na útulku. 

Nebo je možné vyplnit adopční dotazník a my se vám ozveme.

https://www.olomouckyutulek.cz/dotaznik-pro-zajemce/

Všichni psi jsou odčervení, odblešení a kompletně vakcinovaní Euricanem (vzteklina, psinka, parvoviróza, leptospiróza, hepatitida).

Adopční poplatek 500,-kč  -1500,-Kč.

Kontakt: 583 210 759