Podivné chování psa

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
máme doma skoro 8letou fenku maďarského ohaře a před pár dny se začala velmi podivně chovat. Začalo to jednou večer, kdy se chovala jako kdyby slyšela třeba ohňostroj, tzn. že se schovávala pod stůl a klepala se. To se opakovalo ještě asi 2 další večery a další den už se takto divně chovala celý den, ale ještě se to zhoršilo. Strašně se klepala, velice zrychleně dýchala, hodně slintala a jakoby se pořád něčeho bála. Byli jsme s ní na veterině, kde podstoupila i sono a nic fyzického se nezjistilo, normálně žere, pije, nemá průjem. Dostala proto prášky na zklidnění (Zylkene). Ty ale asi stejně nezabírají.
Vůbec nic se u nás doma nezměnilo, žádný stresující či traumatizující zážitek se jí nestal. Venku se chová normálně, ale jak se vracíme domů, tak stáhne ocas a doma se zase klepe. Taky kouká hodně často do stropu načež se pak přikrčí a třese. Také se chodí schovávat do koupelny a moc nechce být v obýváku, kde jinak normálně tráví většinu dne.
Máme doma sice malé dítě, ale už mu je rok a přijde mi divné, že by se najednou kvůli němu začala takhle zvláštně chovat. Pozornosti má od nás stále dost. Také se budeme stěhovat a zabalili a odvezli jsme pár věcí, ale taky si nemyslím, že by jí to takhle rozrušilo.
Chtěla jsem se proto zeptat, zda nevíte, co by mohlo takovéhle chování vyvolat?
Předem moc děkuji za odpověď a případné tipy!
předchozí | další