Tamaya a Nyko

Pohlaví

Kočka

Věk

3 roky
Icon: Kočka 3
Kříženec

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá, Šedá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Holešov
Akt. umístění: Dočasky Holešov

Podrobný popis

VRÁTILI JSME SE Z ADOPCE, HLEDÁME DOMOV. NAJDEME NĚKOHO, KDO NÁS BUDE BEZPODMÍNEČNĚ MILOVAT?
 
Lokalita: Holešov, Zlínský kraj
 
Sourozenci Tamaya a Nyko se včera po 2,5 letech vrátili z adopce. Změnu nesou špatně, ale věřím, že nám brzy začnou důvěřovat.
 
Tamaya je krásná želvinka s delší srstí, Nyko je šedobílý pan Kocour. Jsou to vymazlené kočky, čistotné, zvyklé na kontakt, žijící v bytě. Jsou očkovaní, kastrovaní zatím nejsou testovaní. Testovat budeme až se uklidní a aspoň trochu opadne stres (jejich matka testovaná byla a byla negativní, takže předpokládám, že budou v pořádku).
 
Narodili se jako bezdomovci v jedné garáži u hodných lidí, kterým jejich osud nebyl lhostejný a oslovili nás. I s jejich maminkou jsme je vzali k nám a ve 3 měsících odešli do nového domova. Všechno vypadalo jako happyend pro dvě malé chlupaté kuličky.
 
Do jejich rodiny se nedávno narodilo dítě a rodina se rozhodla, kvůli obavám o zdraví dítěte, že kočky zůstat nemůžou – kvůli přítomnosti chlupů v domácnosti, miskám a záchodům, až se začne dítě pohybovat. Obě kočky ale nedělaly žádné problémy ani naschvály a vůči dítěti nebyly agresivní (Nyko si ho prý nevšímal a Tamaya se chtěla mazlit).
 
Zatím nevím, jak budou reagovat na jiné kočky. Momentálně mají svůj vlastní pokojíček, ať mají soukromí a klid na aklimatizaci. Bohužel jde ale vidět, že pro ně tahle situace opravdu není vůbec lehká – bojí se, zatím nejedli, Nyko se dost klepe jen když se přiblížíme. Držte nám a hlavně jim palce, ať se co nejdřív uklidní a je jim lépe.Se psem zkušenost nemají.
 
Hledáme pro ně domov ideálně společně – vím, že tohle lehké nebude, ale je vidět, jak jsou si navzájem oporou a společně je pro ně tato situace alespoň malinko snesitelnější. Hledáme někoho, kdo je už nezradí Domov by měl být bez přístupu ven u někoho, kdo počítá s tím, že kočka je závazek klidně na 15, 20 let a zároveň si uvědomuje vše, co s sebou soužití se zvířetem přináší – chlupy, stelivo, občas nepořádek (úklid a vysávání).
 
Pokud Vás příběh těchto dvou dušiček zaujal, padli Vám do oka a chcete jim poskytnout láskyplný a stabilní domov, napište mi prosím zprávu a pár informací o sobě:
- Odkud jste?
- Kde by kočky žily – v bytě? Které patro? Je byt zabezpečený – sítě v oknech nebo balkoně, mřížky? V domě? Zamezíte tomu, aby se nedostaly ven?
- Měli jste už kočku/y?
- Máte nějaká další zvířata (např. jinou kočku, případně psa – jak pes zvládá kočky?)
- Máte děti? Jak jsou staré a jakou mají zkušenost se zvířátky?
- Počítáte s tím, že budete mít Vy i Vaše rodina občas „o chlup lepší“ jídlo a že zvíře je závazek na několik let?
 
Ráda se podělím o více informací a fotek. Seznamovací návštěva se zájemcem je vítána. Kočičky půjdou do nového domova s adopční smlouvou. S novými majiteli samozřejmě chceme zůstat v kontaktu.