Arnie - našla domov

Pohlaví

Kočka

Věk

9 let
Icon: Kočka 9
Kočka domácí

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Bílá, Šedá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Region: Ústecký
Akt. umístění: Spolek na ochranu zvířat Litoměřicko SOZLit

Podrobný popis

Arnie

Arnie je asi 9 letá kočičí princezna, která měla opravdu drsný start do života. Předchozích 9 let strávila totiž jako tulačka. Osud nám tuhle kočičku přivedl do životů zcela nečekaně, ale s nejlepším úmyslem. Arnie si totiž sama přišla do kozího chlívku pro pomoc, občas tam byla krmena s dalšími kočičími bezdomovci zbytky z kuchyně.
 
Byla ve velmi špatné kondici. Byla vyhublá na kost, měla zhnisaná očička, mastnou a špinavou srst, nescházela ani rýma a ucpaný čumáček. Za hlasitého mňoukání běhala okolo misek, již jen s ohlodanými kostmi. Měla veliký hlad, ale přes bolest, kterou prožívala, nemohla pozřít ani sousto. Hrabala do misek packami a drkala do nich unudlaným čumáčkem.
Tato plachá kočička pochopila v jak žalostné je situaci a pokud něco neudělá, tak nebude mít její život dlouhého trvání. Naštěstí jí osud připravil správnou cestu. Téměř sama nakráčela do přepravky, jako by celé situaci moc dobře rozuměla.
 
Následovala cesta na veterinární kliniku. Kočičku prohlédli, provedli nutná vyšetření a testy. Arnie musela na okamžitou hospitalizaci a pár následujících dní strávila na kapačkách, protože byla dehydrovaná a měla velmi oslabený organismus. Všichni byli v nejistotě. Zvládne to, nebo se vzdá?! To byla otázka, která nás provázela každý den.
Konečně zazvonil telefon a p. veterinářka nám s údivem v hlase sdělila, že kočička má na svůj věk a způsob života výsledky krevních testů v normě a světe div se! Ani ledvinové hodnoty nevykazovali velké výkyvy. Toho jsme se opravdu obávali s ohledem na množství vody, které byla schopná vypít.
 
Nicméně, každý příběh má své ale! A u Arnušky tomu nebylo jinak. Největším problémem byl masivní zánět dásní a hnědé pahýly, které by se těžko dali označit za zuby. Nikdo nepřipouštěl, že kočička trpící takovou bolestí a záněty dásní - zubů by se mohl dožít tak vysokého věku na ulici. Zákrok byl nutný a neodvratný. Arnie již nebyla schopná přijímat potravu, zvládla polikat pouze výživu přímo do tlamičky, na které přežívala pár následujících dní.
Po zákroku a rekonvalescenci, se u Arnušky projevila lehká inkontinence, což nám značně ztížilo péči o ní.
 
Nyní je to rok, co se Arnuška vyhnula smrti a chtěla bych vám všem připomenout odvahu jedné kočičí dušičky, která se nevzdala i přes to, že stála na samém okraji propasti. Každá volba může rozhoudnout o něčím životě. Jsem opravdu vděčná, že jsem se pro ní tenkrát vrátila a nenechala jí v tom samotnou tváří v tvář smrti.
Ráda bych vám touto cestou připomněla smysl toho co děláme. Nejsou to jen toulavé kočky, které jsou smyslem našich životů a my jsme pro ně vším co mají.
 
Při této příležitosti bych vás chtěla pokorně požádat o finanční podporu péče o Arnie. Velmi by nám pomohla virtuální adopce, aby u nás mohla Arnuška i nadále žít spokojený a kvalitní život plný mazlení, spokojeného vrnění a odpočinku v teplém pelíšku.
 
NAJDE SE MEZI VÁMI DOBRÝ ANDĚL, KTERÝ SE BUDE PODÍLET NA NEKONČÍCÍ ZÁCHRANĚ ARNUŠKY ŽIVOTA S NÁMI? JÁ PEVNĚ VĚŘÍM, ŽE ANO! VĚŘÍM, ŽE JSOU MEZI NÁMI STÁLE JEŠTĚ DOBŘÍ LIDÉ, KTERÝM NENÍ JEJÍ OSUD LHOSTEJNÝ

 

V dočasné péči

Barbora Svobodová

Panenský Týnec 195, 439 05

svobodovabara@post.cz

732 285 981

 - vždy, prosím, kontaktujte nejdříve našeho dočaskáře, pokud tomu tak je v inzerátu. Děkujeme.

 
 
 
 
Přispět na kočičky můžete zde https://www.darujme.cz/darovat/1201102
Nebo :
- provozní účet 2501714887/2010
- transp. účet 2001169405/2010(bude vidět vaše jméno)
 
"Spolek pro ochranu zvířat - oblast Litoměřice" https://www.spolekprozvirata.cz