Lucinka - našla domov

Pohlaví

Kočka

Věk

2 roky
Icon: Kočka 2
Kříženec

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Bílá, Hnědá
Tetování: Ne
Kastrace: Ne
Handicap: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 11.06.2022
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Přijď mě
pomazlit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Lucinka

Evidenční číslo 57/22, nalezena 11.6.2022

Lucinka byla nalezena s pochroumanou nožičkou, kde měla v otevřené ráně neskutečné množství červů. Byla proto okamžitě veterinárně ošetřena - nožička byla zbavena červů, řádně vyčištěna a zafixována. Také dostala léky na bolest a pro lepší hojení. Nebylo jisté, zda se podaří nohu zachránit a nebude muset být amputována.

S Lucinkou se absolvovalo spoustu převazů a laserové ošetření, ale nakonec jsme se dobrali šťastného konce a nožička se nádherně zahojila. Sice je slabší než ostatní tři, Lucinka na ni nedošlapuje plnou silou a často se o ni jen opírá, ale funguje. Máme za holku naší mourovatou velikou radost, krásně to vše zvládla a spolupracovala na jedničku!

Kromě toho, že je Lucka kočka plná síly a odhodlání, je také plná radosti ze života. Neustále někde poskakuje, něco škrábe a objevuje nové. Má moc ráda různá škrabátka a často ji nalézáme jak spí s drápky pořád v nich zaseknutými.  S ostatními koťátky vychází dobře, je nekonfliktní a spíše klidnější, co se her týká. 

Je moc hezky mourovatá, tak jakoby sytě, dost kontrastně. V útulku jsme si všichni jisti, že o sobě Lucinka moc dobře ví, jak hezká je, protože se pořád vystavuje všem na očích. Před foťákem doslova pózuje ze všech stran, producírovala se po ateliéru, jako kdyby se pro něj narodila. Jinak je to celkem salámistka - to se nám potvrdilo už při častých převazech nožky, ale stále to přetrvává. Nechá se sebou dělat cokoliv a ani nemňoukne. :-)

Do akutní adopce je zařazena kvůli svému malému handicapu. Píši "malému", protože on malý opravdu je. Víceméně hlavně estetický - nožička vypadá trochu křivě, zploštěle. Jinak ji může používat normálně, spíše tomu odvykla. Myslíme, že časem na ni zase začne našlapovat i více než teď. Ale ani takto ji to nijak zvlášť neomezuje. Jen je potřeba ji neumožnit přístup ven a mít ji v bezpečí domova, kde se nebude muset zvlášt na nožku spoléhat - přeci jen, kdyby náhodou ... . 

Je očkovaná, čipovaná a tak může odejít domů klidně hned. :-) Podmínkou je kastrace v budoucnosti - až bude starší a vývojově dospělá.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.