Cvičáky

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Zapomenuté heslo? | Registrace

Diskutovat mohou pouze registrovaní uživatelé! Přihlášení | Registrace
 

Dobrý den, otevíráme téma Cvičáky - jaké máte zkušenosti?
Připravili jsme také přehled cvičáků v jednotlivých krajích na Vernypes.cz
Budeme rádi za vaše příspěvky s jakým pejskem, proč a s jakým výsledkem jste byli na cvičáku.

Dobrý den, nevím kam to zařadit, tak se ptám tady. Mám půlroční fenku jorkšíra a zatím máme naučeno, sednout,lehnout a podání packy. Když jdeme na procházku tak vůbec neposlouchá, běhá si kam chce a na povely reaguje až se jí chce, na vodítku hodně tahá. Také někdy sbírá v trávě různé věci, kosti atd. občas ji i musím zatáhnout, což dělam nerada. Nevím jak se tohoto zbavit. Povel FUJ moc nefunguje. Jinak žádný zásadní problém nemám, neškemrá, ani nadbytečně neštěká.. Jen to venčení je problém. Máte nějaké metody jak tomu zabránit?

Musíš pejska namotivovat, aby se na tebe díval a věnoval tvou pozornost tobě, když jdete ven. Mám fenku buldočka a také si dělala na procházkách co chtěla, na povely reagovala až chtěla, na cvičáku nám paní poradila motivaci pamlskem nebo hračkou a to se nám osvědčilo. Kopila jsem si výcvikovou vestu, kam se dá připnou viditělně hračka, a pes se na ni celou dobu soustředí a jde hezky u nohy. Samozřejmě chvíli trvalo než se to naučila, ale teď už to tak praktikuju na každé procházce, když ji chci mít u sebe. Kupovala jsem si ji na 4dox a mohu jen doporučit.

Markéto, reakce na Váš dotaz můžete sledovat i zde: https://www.facebook.com/pesweb.cz/photos/a.627970514004393.1073741832.361577203977060/1227486464052792/?type=3&theater
Hezký den
Lucka
  • 24. 5. 2018  15:50
  • PesWeb

Já mám výcvikovou vestu taky a pecka, při dlouhých procházkách, na cvičáku nebo když se s pejskem učíme nové povely nejlepší pomocník.