Očichávání

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Zapomenuté heslo? | Registrace

Diskutovat mohou pouze registrovaní uživatelé! Přihlášení | Registrace
 

Mám doma ročního psa peruánského naháče. Společně jsme už absolvovali základní výcvik poslušnosti a pokračujeme v tom dále, ale nastal zde velký zlom. Pes mi dospěl do puberty a pořád (POŘÁD) očichává všechny místa po psech a fenách. Problém je vtom, že se pak vůbec nesoustředí na mě a na povely.

Můj pes to taky momentálně teď dělá. Na cvičaku mi radi abych upoutala psi pozornost buď nějakou oblíbenou hrackou nebo ho naučit povel ,,koukej" a kdykoli byste to řekla tak by se pes měl na vás podívat. :)

Tak já už jsem zvolila metodu "shapingu", takže je to o něco lepší v tom, že se na mě víc soustředí. :)

Zdravím Vás :-)
to že pes při vstupu do puberty (individuélní věkem) očichává místa po psech, je scela přirozené jeho pudům (postavení ve smečce, značkování teritoria, seznamování se s teritoriem apod).
Správně Vám řekli, že je potřeba psa více zaujmout. A tedy- zvětšit motivaci na tolik, aby motivace od Vás byla důležitější, než očichávání a hledání nových pachů v okolí. Ano, přiznávám, že je to práce náročná, ale když se správně motivace buduje od štěněcího věku (odměna, pamlsek, hračka apod), poté nemáte silnější motivaci nikde v okolí (ani třeba zvěř, hárající fena apod). Stále jsou to šelmy, takže pudy mohou být silné, ale právě proto je potřeba mít silnou motivaci (což je jeden ze tří základních pilířů při výchově a výcviku psa:-))
Ať se Vám daří. Kdyby jste potřebovala poradit, neváhejte se na mě obrátit, pokud budu moct, rád pomohu :-)
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. R.Ch (www.hdcoach.eu)