Nosework kurzy s Ivetou Soukupovou

Místo konání: Slaný
Kontakt: iveso@seznam.cz
Termín: 23.6.2020

Čas: 12:30 až 20:00

Psí škola Bobík vás zve na další kurz plný čuchání a vůní.

PŘIHLÁŠKY: hlaste se písemně prostřednictvím této události nebo e-mailem na iveso@seznam.cz. Pouhé odkliknutí "zúčastním se" na události nestačí a není považováno za přihlášení.

CENA: 300 kč za psa, divák bez psa 200 kč, platí se předem na účet č.0381352033/0800. Do zprávy pro příjemce napište NW Slaný 23.6.2020. Nedojde-li platba na účet do 7 dnů od přihlášení, místo bude nabídnuto dalším zájemcům. V případě odhlášení a neúčasti (kdykoliv a z jakéhokoliv důvodu) je platba NEVRATNÁ, ale je možné jí převést na náhradníka, kterého si přihlášený účastník SÁM zajistí. Platba je vratná pouze v případě nekonání kurzu.

S SEBOU: vezměte velké množství malých pamlsků, které psovi hodně chutnají (speciální psí pamlsky, na malé kousky nakrájené vařené maso, sýr, párek, kuřecí srdíčka, můžou být i granulky apod. - záleží na psovi, co má rád, zpočátku je spotřeba poměrně velká). Nejlépe mít pamlsky různé hodnoty - dobré, výborné a "TOP" (extra výborné). Dále oblíbenou hračku na nošení, přetahování, pokud pes má a baví ho. Doporučuji ledvinku nebo oblečení s kapsami a klikr (není nezbytně nutný). Jinak obojek nebo postroj (co používáte), delší pevné vodítko nebo stopovačku, misku a vodu pro psa. Před výcvikem psa nekrmte (spíše ať je hladovější), nabaští se při cvičení . Kdo už NW trénuje, může si vzít svoje pomůcky, pokud je používá (komínky, krabičky, skleničky, kelímky apod.). Vezměte také 3 vzorky stejného pachu (může to být skořice nebo pomerančová kůra nebo mátový čaj nebo heřmánkový čaj atd.). Také alespoň 2 uzavíratelné krabičky na pamlsky jako ukončující odměnu (jakýsi bonus či hlavní výplata za práci), velikost podle tlamy psa. Ale krabičky nejsou nutné, budou-li potřeba, půjčím.

CO JE NOSEWORK: pachová identifikace, rozlišování pachů, vyhledání specifického pachu. Podobně jako hledají celní a policejní psi pašované věci, my učíme psy hledat legální pachy.
Práce nosem je přirozenou aktivitou každého psa, neboť čich pes používá automaticky už od narození. Při NW se pes učí hledat vzorky určitého pachu, nehledá pamlsky ani hračky. Pachovým vzorkem může být např. hřebíček, bobkový list, skořice, pomerančová kůra, mátový nebo jiný čaj. Možností je mnoho a záleží jen na vás jaký pach zvolíte a co naučíte hledat svého psa.
NW zaměstná vašeho psa především psychicky, můžete trénovat kdekoli, venku i doma. Nepotřebujete pomocníky ani velký prostor, při tréninku si vystačíte sami.

PRO KTERÉ PSY JE KURZ URČEN: nosework je vhodný pro všechny psy – malé, velké, klidné, "hyperaktivní", sebevědomé, bázlivé, mladé, staré, zdravé i s určitým handicapem nebo v rekonvalescenci. Je to aktivita, která u psa rozvíjí schopnost soustředění na práci v klidném a rušném prostředí, učí ho přemýšlet, pracovat systematicky, samostatně řešit úkoly i ve spolupráci s psovodem. Tím má NW pozitivní vliv na vztah mezi psem a psovodem, kteří pracují jako tým, jeden bez druhého se neobejde, vzájemně se při práci doplňují. Pachová identifikace je vhodnou doplňkovou činností při výcviku záchranářských psů, stopařů, mantrailerů, malých plemen, obedience aj. Zkušenosti získané při tréninku pachové identifikace pes zúročí a velmi dobře využije v jiném výcviku. Přijít můžete s kterýmkoliv psem bez ohledu na plemeno, velikost a vycvičenost. Není nutné mít žádné speciální znalosti ani dovednosti (týká se psa i páníčka), pes nemusí umět předem vůbec nic.