O pohár hejtmana Ol.kraje Charitativní parkur se psy a canicross

Rodinné hobby Závody s názvem "Souboj Titánů"
-jde o dvě disciplíny, do kterých se můžete přihlašovat se svým pejskem (parkur se psy a canicross). Obě disciplíny budou rozděleny do dvou kategorií (A - děti a B - bez omezení). Výška překážek u parkuru (30cm děti, 50cm bez omezení). Trasa canicrossu pro kategorii A-děti bude 1km a pro kategorii B-bez omezení 2km dlouhá. V den závodů bude probíhat i dětský a jezdecký den. Připraveny tedy budou v rámci závodů i hry pro děti za odměny, atrakce, malování na obličej, ke shlédnutí bude velká škála jezdeckých disciplín v parkurovém skákání, pro děti bude možnost svezení na koních, dále bude možné shlédnout ukázku canisterapie, ukázku sebeobrany a první pomoci, k dispozici bude bohaté občerstvení.


Soutěž č.1."Parkur se psy" cca 8 překážek, které musí překonat jak vodič tak pejsek, pro zpestření budou cca 2skoky postaveny o trochu výš a označeny šipkou dolů (budou se podlézat).

Soutěž č.2. "Canicross", neboli běh se psy- trasa na 2km (děti 1km), na čas.

Do těchto disciplín se mohou přihlásit jak děti tak i rodiče, prostě každý kdo pejska vlastní, nebo si pejska pro tyto hobby závody zapůjčí, není potřeba vlastnit licenci.
Všichni zúčastnění se nejen skvěle pobaví, ale zároveň svým startem přispějí na charitu.

Canicross se dá běhat s jakýmkoliv plemenem a s různým vybavením, záleží jen na tom, aby byl pejsek nekomfliktní (kdyby nebyl, tak raději náhubek) :) , musí být zdravý, mít platná očkování, být starší jednoho roku a bavil ho pohyb :)

Startovné do soutěží se psy je 100kč na osobu/1start (doprovod v případě dětí zdarma)

Facebooková událost