Lokotka - našla domov

Pohlaví

Kočka

Věk

7 let
Icon: Kočka 7
Kříženec

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Černá, Bílá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Vehlovice
Region: Středočeský
Datum nálezu: 21.04.2022
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Přijď mě
pomazlit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Lokotka

Evidenční číslo 33/22, nalezena 21.4.2022

Lokotka byla sražena vlakem, po nalezení okamžitě odvezena nálezci na veterinární ošetření. Diagnostikován ji byl otok mozku, v souvislosti s ránou zakrvavené oko, pravděpodobně zlomená čelist. Také bylo zjištěno, že je ve vysoké úrovni březosti.

Lokotka porodila 27.4. jedno koťátko - kočičku Kitty, která bude po odchovu hledat také nový domov. Kočičce je skvělou maminkou, pečlivě se o ni stará a ani na chvilku se od sebe holky nehnou. :-)

- červenec 2022 - 

Aktuálně je Lokotka zcela zdravá, koťátko je již odstaveno. Takže hned po kastraci, která ji brzy čeká, bude připravena odejít do nového domova. Bohužel jedno očičko ji po srážce zůstalo nevratně poškozené a je na něj slepá. Řešili jsme s veterináři jeho vyndání, ale není to potřeba - oko je kromě (ne)funkčnosti v pořádku a kočičce nijak nepřekáží. Poškozené oko má smaragdové zbarvení a bereme ho jako připomínku toho, jak moc neuvěřitelně silná Lokynka je. Tak silná, že vše zvládla, postarala se o své kotě a vehementně bojuje o svůj život. A my se zařekli, že ji za to všechno seženeme ten nejúžasnější domov, jak jen půjde.

Loky je velice vděčná, hodná a klidná kočička. Kvůli zhoršenému vidění je tedy opatrnější, bázlivější a je nutno na ni mluvit, přistupovat pomalu a nejlépe ji nejdříve nechat čuchnout k ruce, aby věděla. Poté už se blažeností může zbláznit - roztáhne se před Vámi, začne vrnět a nenechá Vás jen tak přestat. Hlazení miluje naprosto všude, nejvíce ovšem na bříšku. 

Je to něžná holčička, která potřebuje čas, porozumění, svůj bezpečný prostor a hlavně spoustu, spoustu lásky!

Kvůli jejímu handicapu ji doporučujeme do domácnosti bez malých dětí, jiných zvířat (popřípadě nutno vyzkoušet) a bez přístupu ven. Úplně nejlépe již ke starším lidem, kteří ji nechají kromě občasného pohlazení v klidu a nebudou ji ničím zbytečně stresovat (př. hlasitá hudba, nošení v ruce - děsí ji, přesuny nábytku, ...).

Do akutní adopce jsme ji zařadili především z důvodu, že nezvládá být zařazena do zdejší kočičí skupiny a proto musí být stále oddělena a trávit čas o samotě na menším prostoru. Moc za ni prosíme! Ona za to stojí! <3 

Je kastrovaná, očkovaná, čipovaná a tak může odejít domů klidně hned. :-)

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.