Publikováno: 5.1.2020
0Ohodnotit
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z. s.
Zdroj: http://www.pesnejvernejsipritel.cz
Foto: Archiv Pes nejvěrnější přítel, z. s.
Sekce: Pomoc pejskům, Urgentní případy

Terry je pejsek plemene Parson Russel teriér s průkazem původu a tomu též odpovídá jeho povaha. Do péče spolku Pes nejvěrnější přítel se dostal po smrti svého majitele a dlouhém pobytu v útulku, který psychicky i fyzicky velmi špatně snášel. Má za svůj život za sebou dost ran osudu, zažil, co to je být milován, zažil ztrátu blízkého člověka a následně i velkou bolest.

Adopce Terryho bude hlavně o veliké pomoci, o pochopení, důvěře a laskavosti. Terry čeká na někoho, kdo umí dát šanci, má trpělivost a dostatek lásky pro zvíře, které zažilo převážně zklamání a smutek... 

Terry je z počátku nedůvěřivý, má trochu potíž lidem věřit a je to i hodně svéhlavý paličák, vše je u něj však o postupném seznamování a porozumění. Důležité je porozumět, co Terry potřebuje, dát mu čas na to, aby za vámi přišel sám, nevyhledávat ho aktivně k mazlení a nespěchat na kontakt. S dočaskovou tetou pracují na socializaci a Terry už udělal ohromné pokroky. 

Není to však pejsek vhodný k dětem a jiným zvířatům na stalý pobyt v jednom domě, v minulosti došlo při manipulaci s Terrym a jeho bolavou nožkou k opakovanému kousnutí (v současné chvíli je již Terryčkova nožka po operaci), je k němu tedy potřeba přistupovat obezřetně, ale pokud se mu dá čas a prostor, dokáže být i velký mazlík.

Koho a co pro Terryho hledáme?

Hledáme člověka, který bude respektovat jeho potřeby, tedy to, že ne vždy, se chce mazlit. Nejlépe někoho, kdo má zkušenosti s teriéry, protože on je typický teriér. Určitě by se mu líbilo v domku se zabezpečenou zahrádkou, kde by mohl běhat a mít neomezený přístup do domu. Určitě to není pejsek k boudě, nebo do kotce.

Terry zvládne i pobyt v bytě s pravidelnými procházkami, hygienu má zvládnutou a doma nic neničí. Vydrží čekat, než přijde jeho dočasná teta domů z práce, bez toho, že by nějak obtěžoval sousedy. V současné době je na veterinární dietě, která je již potřeba dodržovat do konce života, ale není nijak složitá, jedná se granule, které je možné objednat na internetu, nebo u veterináře, z důvodu zvýšených jaterních enzymů a slinivky.

Před adopcí bude potřeba více návštěv u dočasné tety a pár společných procházek s Terrym, aby si na vás trochu zvykl.

Terry má svou kartu i zde na PesWebu

Terry
věk: 10 let
velikost: střední
Snášenlivost: ne k jiným zvířatům, ne k dětem, pouze jako jedináček
Nachází se v Praze
Kontakt: tel: 797 811 758

Do nového domova půjde Terry očkovaný, čipovaný, kastrovaný a po podpisu adopční smlouvy.

Kam dál: 

Americký buldok Teodor je přes dva roky v útulku!

Goro - veselý pes, kterému ke štěstí už chybí jen rodina

Úžasný Dingo vyhlíží svou novou rodinu

Árnyho uvázali u brány útulku. Najde ještě pohodový domov?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...

0Ohodnotit