obrázek

Jak vyhodnotit stav psa v akutním stavu

2.10.2023 Zuzana Wildmannová
Úraz, nehoda a nebo jiný akutní stav psa znamená pro majitele velký stres. Někteří majitelé jednají racionálně a psovi dokážou pomoci, ale většina upadne v hysterii a paniku a není schopna vymyslet, CO dělat, s čím začít, na co se zaměřit a minuty utíkají.

obrázek

Kočárky a nosítka pro psy: v čem nám mohou pomoci?

28.9.2023 Mazlíčci v pohybu
Moderní doba přeje rychlému vývoji vpřed, a tak existuje spousta možností, jak si usnadnit pohyb s domácím mazlíčkem. Mezi takové vychytávky patří například kočárky, nosítka a klokanky, jež skvěle poslouží v případě, že je váš pes zraněný, příliš malý nebo nemá kondici na dlouhé výlety.

obrázek

Chcete adoptovat lásku na celý psí život? Brita je ta pravá!

25.9.2023 Dočasky De De z.s.
Ráda bych měla svého člověka nebo milou rodinu jen pro sebe. Jsem velmi hodná, milá fenka, velký dobrák a mazel, svého člověka zbožňuju a jistě nenajdete pod sluncem oddanější a věrnější parťačku. Moc ráda chodím ven a dokážu i solidně ohlídat zahradu.

obrázek

Co pro vás mohou udělat kočky a vy pro ně

22.9.2023 Mazlíčci v pohybu
V dnešní turbulentní době je cokoli, co dokáže podpořit naši psychickou pohodu, vítáno. Felinoterapie neboli „léčba kočkou“ není v rámci zooterapie žádnou novinkou, ale často se na ní zapomíná. Jak a kde můžeme využít vrozeného daru empatie, intuice a léčivé energie koček?

obrázek

Pokojové rostliny nebezpečné pro domácí mazlíčky: tulipán, lilie nebo marihuana

18.9.2023 Rada veterináře
Dekorativní rostliny ať už v pokoji, nebo venku, má rád téměř každý. Ne všichni se ale umí jen kochat jejich vzhledem, pro chlupaté členy vaší rodiny může být jejich pozření i fatální.

obrázek

Dan už nechce žít sám ve svém tichém světě, chybí mu rodina!

13.9.2023 Dočasky De De z.s.
Moji milí budoucí páníčci, rád bych vás poznal co nejdříve. Ten okamžik, kdy vás konečně spatřím, si představuju celý svůj dosavadní štěněcí život a když už jsem měl tu kliku a mohl opustit své nedobrovolné vězení, věřím, že si brzy budu moci užívat lásku své pravé a hlavně trvalé rodiny!

obrázek

Péči o chrup potřebují psi v každém věku – od štěněte po seniora

11.9.2023 Mazlíčci v pohybu
Mléčné i trvalé zuby potřebují péči, díky které zajistíte psovi zdraví a pohodlí během celého života. Víte, jak se o psí zuby správně starat?

obrázek

Podle čeho vybrat štěně? Zvažte plemeno, jeho povahu, náročnost na výcvik i zdraví

6.9.2023 MVDr. Petra Orlovská
Výběr štěněte by měl být velmi promyšlený a uvážený. Pamatujte, že zvíře nepořizujete dětem, nepořizujete jej ani jako kamaráda ke stávajícímu mazlíčku. Pořizujete si člena rodiny, závazek a tvora, za kterého budete po celý jeho život zodpovědní.

obrázek

První pomoc při dušení psa

1.9.2023 Zuzana Wildmannová
Když jsem před několika lety měla v hlavě nápad na semináře první pomoci pro psy, poslední impuls k tomu, abych nápad zrealizovala byl právě můj dusící se pes.

obrázek

První pomoc: když zvíře zvrací nebo je mu nevolno

29.8.2023 MVDr. Petra Orlovská
Vše, co se zdá jako zvracení, nemusí být zvracení. Rozlišujeme dva základní termíny, a to regurgitaci a samotné zvracení. V článku se dozvíte důvody zvracení a jak zvířátku pomoci.

obrázek

Když kočky škrábou

25.8.2023 Mazlíčci v pohybu, Helena Ruckerová
Kočky škrábou, to je známá věc. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, proč tomu tak je? Případně pokud doma máte kočičího kamaráda, možná vás napadlo, že by bylo dobré jej škrábání odnaučit. Zejména pokud vám někdy něco svými drápky zničil.

obrázek

Hledá se aktivní rodinka, které chybí parťačka! Britney hledá nový domov.

22.8.2023 Dočasky De De z.s.
Jmenuji se Britney a kromě toho, že jsem velká fešanda, moc hodná a společenská štěněcí princezna, mám také typicky teriéří štěněcí povahu, takže jsem hodně aktivní, hravá a veselá holka, kterou si každý zamiluje.

obrázek

Sbírka na Pufinku a Mařenku ze Starouškova

18.8.2023
Vyhlašujeme sbírku na Pufinku a Mařenku ze Starouškova. Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 140080.

obrázek

Dítě a pes

17.8.2023 Daniela Pavlovská
Velmi často se mi stává, že zazvoní telefon a na druhé straně se ozve přání: “Chci dětem koupit štěně. Můžete mi poradit?“

obrázek

Kardiopulmonální resuscitace psa

15.8.2023 Zuzana Wildmannová
Když se ptám na seminářích, co od semináře očekáváte především, tak se většinou shodnete na tom, že určitě tu resuscitaci. Kdyby jako náhodou. Tak kdyby jako náhodou vám zkolaboval pes tak, že nedýchá, tak ve většině případů ho neoživíte. Vítejte v realitě. Teď ještě vědět PROČ...

obrázek

Umí váš pes plavat?

10.8.2023 Mazlíčci v pohybu
Ne všechna plemena se řadí mezi přirozené plavce a milovníky vody – například takový novofundlandský pes byl pro vodu stvořen, ale francouzský buldoček nebo jezevčík z ní pravděpodobně nadšení nebudou!

obrázek

První pomoc: když má zvíře zánět

8.8.2023 MVDr. Petra Orlovská
Zánět je obrannou reakcí organismu na poškození tkáně. Záněty se projevují se v různých místech a s různou intenzitou. U některých typů stačí počkat, jak se s ním organismus vyrovná, některé naopak vyžadují léčbu a tedy i návštěvu veterináře.

obrázek

I psí mozek stárne: život se psem seniorem

3.8.2023 Mazlíčci v pohybu
Stáří se nevyhne nikomu, a bohužel ani našim čtyřnohým mazlíčkům. Čas strávený s vaším mazlíčkem utekl jako voda, z malého štěněte vyrostl statný dospělý pes, který se pomalu mění v psího důchodce. Stárnutí se ale netýká jen jeho fyzické stránky, ale taky té psychické.

obrázek

Dokonalý společník Faust hledá novou rodinu

1.8.2023 Dočasky De De z.s.
Jmenuji se Faust a nyní jsem u své dočasné tety, která by si pro mě přála prima milující rodinku. Jsem asi šestiletý klučík, větší kříženec jezevčíka a jsem prý skvělý bezproblémový pejsek, který jednou bude své rodince dělat velkou radost.

obrázek

Včelí bodnutí a hadí uštknutí

28.7.2023 Zuzana Wildmannová
Období pozdního jara, léta a začátku podzimu znamenají pro mnoho majitelů psů obavy z vosího, včelího bodnutí a nebo dokonce uštknutí zmijí a kolikrát netuší, co se psem dělat v tom či onom případě, jak dokazují debaty na facebookových pejskařských skupinách.

1-20/1705 stránka: 1 ... [ ]