Publikováno: 10.6.2024
0Ohodnotit
Autor: Dočasky De De z.s.
Zdroj: https://www.docaskydede.cz
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.
Sekce: Pomoc pejskům, Aktuální kauzy, Urgentní případy

"Říkají mi Eliška a nedávno jsem se znova narodila. Ten den jsem šla se svou bývalou paničkou ven, vběhla jsem rovnou pod auto a pak už si nic nepamatuju... Probudila jsem se v nemocnici. Byla jsem polámaná, bolavá a strašně smutná, nikdo se už totiž pro mě nevrátil...

Měla jsem zlomenou pánev i nohu, břicho plné modřin a několik dní jsem bojovala o život. Odmítala jsem jídlo, stále jsem čekala na známý obličej své paničky, ale ten už se neobjevil. Po složité operaci jsem odjela k tetě do dočasné péče a během krátké doby se ze mě stal zcela jiný pejsek. Jsem to nejněžnější stvoření na světě, dokonalá, jemná, něžná, úžasná fenečka, která své lidi miluje celým srdcem.

Jsem drobná holčička, bude mi 8 - 9 let, vážím kolem 7 - 8 kilo a hledám milující lidičky, kteří mě přijmou do svých srdcí. Moc ráda se mazlím, jsem velmi hodná, nenáročná a přizpůsobivá, ráda chodím na procházky a nemám problém ani s jinými pejsky. Klidně budu ale jedináček, který si zaslouží veškerou lásku svých lidí pro sebe. Vaše Eliška."Eliška je menší fenečka, kříženka jezevčíka na delších nožkách, kterou přijal spolek Dočasky De De po těžkém autoúraze před pár měsíci. Rodina se jí vzdala z důvodu nemožnosti starat se o ni po ortopedických operacích, ale i z finančních důvodů. Několik dní bojovala Eliška o život na klinice, kdy se vůběc nevědělo, zda bude žít. Po několika dnech se ale její stav zlepšil natolik, že mohla podstoupit náročnou operaci zlomené nohy, zárověň měla i zlomenou pánev a mnohočetné hematomy v břišní krajině.

Eliška byla zpočátku hodně bojácná a vystresovaná, nechtěla jíst, ale to už dávno neplatí. Stala se z ní naprosto svělá, milující a úžasná fenečka, která svoje lidi zbožňuje a nejraději se nechá chovat, mazlit a hladit. Je to vděčný pejsek, velice citlivá, něžná a jemná holčička, kterou si každý zamiluje. Doma je vzorná, ani o ní nevíte, venku je ráda na procházkách, ale pochopitelně to není zádný sportovec a atlet. Její operovaná noha jí nijak nevadí, občas cupitá po třech, ale vzhledem k tomu, že je lehká, tak se bez ní často obejde při běhu, či chůzi.

Se psy je nekonflitkní, ale bude ráda i jako jedináček. Eliška je andílek s výjimečnou povahou. Po hrůzách, které zažila, je stále milá, mazlivá a důvěřivá. Se svými lidmi vytvoří pevné, věrné pouto. Nehodí se k malým dětem, spíše hledá klidnější, harmonické prostředí, kde se bude cítit dobře. Může bydlet v bytě i v domku se zahrádkou. O samotě zpočátku štěká, ale naučí se režim nové rodiny a pak vydrží i sama doma, ovšem nejraději je samozřejmě se svými milovanými páníčky, ke kterým se oddaně tulí dnem i nocí.Eliška je po operaci zlomeniny zadní nožky, kde měla zlomené všechny zápěstní kůstky, nyní již má všechny implantáty venku, má ošetřené zoubky a je kastrovaná, odčervená, čipovaná, vakcinace jí teprve čeká. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy, předkontrole v novém domově a úhradě adopčního poplatku, Dočasky De De z.s. Praha. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz nebo tel: 602 259 705. Prvotní návštěva je možná po dohodě v dočasné péči s Aničkou na tel: 776 565 684.

Eliška má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Jmenuji se Yondu a nikdy jsem neměl milující lidskou rodinu. Pomůžete mi ji najít?

Černá - nadčasová a elegantní barva = prokletí velkých psů

Miloučká Missi - její čas plyne rychle, stihneme to?

Simonka přišla již 4x o svůj domov. Pomozme jí najít novou rodinu, která ji bude milovat již napořád!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...

0Ohodnotit