Bárt

Pohlaví

Pes

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes
 Bárt

Jedním z největších obyvatel útulku je náš Bárt. Jedná se o mladého pejska, starého cca 2 roky. Před rokem a půl ho jako štěňátko někdo hodil za dveře útulku a od té doby zde den co den čeká na svého pána, který mu dá konečně domov a vynahradí mu, že musel své štěněcí období prožít právě zde. Co se týče rasy, myslíme si že by mohl být pro svou velkou tlamičku křížencem… více...

Jedním z největších obyvatel útulku je náš Bárt. Jedná se o mladého pejska, starého cca 2 roky. Před rokem a půl ho jako štěňátko někdo hodil za dveře útulku a od té doby zde den co den čeká na svého pána, který mu dá konečně domov a vynahradí mu, že musel své štěněcí období prožít právě zde. Co se týče rasy, myslíme si že by mohl být pro svou velkou tlamičku křížencem rotvajlera.

Bárteček je učenlivý, akční, mladý dorostenec a dá se s ním stále pracovat. Má už ale nejvyšší čas, aby konečně našel svého pánečka, který by měl čas ho cvičit a aktivně se mu věnovat. Bárt je totiž velký živel, miluje pohyb, nekonečně dlouhé procházky a i když s ním chodíme často běhat, aportujeme na kopci a kolikrát přijdeme do útulku úplně vyřízení, Bárt má stále dost elánu na to, aby šel ještě na další procházku s někým jiným :). Je to ale proto, že provozní doba útulku je 3 hodiny a zbylých 21 hodin je v kotci zavřený. Za tu dobu se mu nahromadí energie a pak ji potřebuje nějakým způsobem vybít. Ideální by proto pro něj byla velká zahrada, po které by si mohl volně pobíhat a tím by si ten výdej energie do celého dne rozložil. Určitě by si své teritorium ohlídal štěkotem, ale žádný trhač to není, je spíš tak trochu flegmoš a na cizí lidi je z útulku zvyklý, protože venčitelé se stále obměňují a střídají.

Co se týče povahových vlastností, je to živý pejsek, ale s dobrým srdíčkem. Tím že je v útulku odmalička, je zvyklý na všechny psy a to jak malé tak velké. Vypadalo kolikrát komicky, když jsme šli na procházku s Bártem a malým, nyní už adoptovaným Míšou, ale opravdu tento pejsek nemá problém se snést s ostatními - naopak je to pro něj zábava, že nejde na procházku sám. Při útoku od jiných psů se trošku brání, ale sám od sebe by nikdy neublížil. Z tohoto hlediska se tedy nemusíte vůbec bát a klidně s ním můžete chodit na procházky bez náhubku. Má energie na rozdávání, ale když se potřebujete na procházce zastavit, přijde k Vám a ohleduplně čeká. Pokud jste v podřepu a hlavou proti němu, čekejte že Vám bude chtít dát velkého hudlana na pusu, to se mi stalo několikrát osobně :). Bártečka se snažíme po všech stránkách cvičit, na vodítku občas potáhne, ale když mu dáte najevo kde jsou jeho hranice, krásně poslechne a umí jít hezky vedle nohy. Nejlepší je na něj mít tlusté pevné vodítko, dlouhé asi 2 metry, tím si ho dokážete u sebe uhlídat a bez problému korigovat. V létě se nám tento pejsek proměňuje v lachtana, miluje vodu a je schopen skočit do Bečvy i 5x během procházky :).

K negativním vlastnostem lze zmínit pouze občasnou zbrklost, na což je třeba si dát pozor především pokud máte děti. Bártík je velké telátko a samou láskou na Vás může sem tam skočit. Je to velký mazel a když Vás uvidí přijít do útulku, nedělá mu problém otevřít si čumákem řetízkem nezaopatřenou branku a vrhnout se na Vás. Nemyslí to špatně, nechce Vám ublížit, naopak dává tak najevo svoji lásku a vděk, ale chce to trošku si ho v tomto směru pocvičit a  zklidnit. Jinak je to ale hodný, věčně vysmátý pejsek s dobrou náladou a pokazit mu ji se Vám jen tak nepodaří :). Ten jeho veselý a optimistický výraz, když je volně puštěný, dokáže člověka opravdu neskutečně nabít a spravit Vám náladu za každého počasí. Pokud tedy hledáte akčního, veselého a vděčného parťáka nenáročného na údržbu, je Bártík ta správná volba pro Vás.

Detailní informace

Můj majitel

Více o aktivitách majitele
Jméno: Marsi
Datum narození: není neuvedeno
Aktuálně naplnil: 0,3 misky

Moje vizitka


Podporují nás

BritStatistiky

Psů v útulcích918
Našli domov31562
Ztracených psů1273
 
Koček v útulcích284
Našly domov1849

Partneři portálu


Noví mazlíci

 Jackie  Penny  Čip  Ted  Jenný  Mitsuno  Amy  Semi  Thor  Šimůnek

Výběr z článků


Nejčtenější


Nejlepší

Moje aktivity a historie

O mně

Kde bydlím

S kým bydlím

Co jím

Co miluju za mlsky

Moje dobré vlastnosti

Moje zlozvyky

Moje aktivity

Kde rád odpočívám

Moje výstavní úspěchy

Pracovní úspěchy

Moje zdraví

Datum expirace inzeratu

None