Publikováno: 9.8.2017
1Ohodnotit
Autor: Archiv Ne množírnám!
Zdroj: http://nemnozirnam.cz
Foto: Archiv Ne množírnám!
Sekce: Zajímavosti & Ze života psů a koček, Vaše příběhy

Kimi – francouzský buldoček, který se narodil 16. 9. 2008 a pochází od množitelky z Batelova. Tenkrát jsem moc toužila po francouzském buldočkovi, a tak, když jsem na Bazos.cz uviděla inzerát za 4000Kč, neváhala jsem a vyrazila pro něj. Neměla jsem ani nejmenší tušení o množírnách a množitelích.

Paní byla velice milá a přívětivá a mě ani nenapadlo, že by bylo něco špatně. Až s odstupem času, když jsem se dozvěděla o těch hrůzách z množíren, mně došlo, co jsem vlastně udělala. Podpořila jsem hrůznou věc, koupí štěněte. Fenu ani psa jsme samozřejmě neviděli. Čekali jsme v chodbě a paní nám donesla ukázat štěňátka – dvě fenečky a pejska. Přes okno jsem viděla, kde pejsci jsou. Slepičárna, venku v kleci, a to byl listopad.

Okouzlena pejskem a těšením se až ho budu mít doma, jsem zaplatila, vzala Kimika a šla. Po cestě domů jsme mu nakoupili hračky, pelíšek, misky, granulky, dobrůtky, ale o nic neměl zájem. Kam jsem ho položila, tam jsem ho našla. Úplně bez života, ale papal. Jenže co snědl, to hned vyzvracel. Říkala jsem si, že je mu asi smutno po mamince.

Celou noc Kimik plakal a já jsem ho chovala. Ráno byl pořád smutný a zvracel. To mi nedalo a šla jsem s ním k veterináři. Pan doktor ho prohlídl a říkal, že má určitě plné bříško škrkavek a nedostatečně vyvinuté chrupavky na ouškách, že mu nebudou nikdy zcela stát a že je podvyživený. Dostal tedy nějaké vitamíny, prášky na odčervení a výživu na ouška.

Ráno… to jsem v životě neviděla… vyšlo z něj snad půl balíčku vařených špaget – škrkavek. Hrůzná podívaná. Šli jsme k doktorovi, dostal ještě prášky na odčervení a za 14 dní jsme měli přijít na kontrolu a očkování. Ale Kimik pořád zvracel a jednou v noci zvracel i krev. Ihned jsme jeli na pohotovost a tam po důkladném vyšetření zjistili zánět žaludku a zarostlé bubínky v ouškách z alergie na veškeré potraviny, kromě jehněčích granulí. Dostal plno léků do žíly, plno domů, tři dny pil jen heřmánkový čaj a potom pomaličku granulky. Zarostlá ouška mu praskla, má je průchodná, ale je nahluchlý. I když jsem mu ouška masírovala, papal výživu, tak mu stejně zcela nestojí. Papat nesmí nic kromě jehněčích granulí a občas mu musím dát prášek proti alergii, jinak by si ouška rozškrabal do krve.

Když se uzdravil, úplně ožil. Začal si hrát, lítá jako poděs a konečně má šťastná očička. Někdy je to pěkný raubíř, obzvlášť, když ničí nábytek, než přijdu z práce. Ale přes to všechno je NEJVĚTŠÍM MILÁČKEM A ŠTĚSTÍM MÉHO ŽIVOTA :-)

Když teď vím o množírnách a množitelích, už bych si od nich nikdy štěně nekoupila. Jedině s PP, zachránit nebo adoptovat. Útulky jsou plné zvířátek, která potřebují domov a lásku. Pořídit se dají zvířátka kdekoli, ale hlavně NE u množitelů a v množírnách!

A proto NE MNOŽÍRNÁM!

Kimi a Moni

Kam dál: 

Františkův příběh

Ty největší zázraky se začnou dít tam, kde samota přestane mít klíče k vašemu srdci i životu 

Jorkšír Falco: Jsou mu sotva tři roky a na veterině je jako doma

Příběh jedné fenky z množírny

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...

1Ohodnotit