Publikováno: 22.2.2024
1Ohodnotit
Autor: Dočasky De De z.s.
Zdroj: https://www.docaskydede.cz
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.
Sekce: Pomoc pejskům, Aktuální kauzy, Urgentní případy

"Moje jméno je Jonáš a jsou mi právě dva roky. Panička, se kterou jsem se musel rozloučit, si mě koupila jako štěně, ovšem už ve svém, značně pokročilém věku a díky tomu, že je hodně nemocná, měla dost starostí sama se sebou. Před Vánoci jsem odjel do dočasné péče k tetě a strejdovi a začínám se rozhlížet po novém, trvalém a hlavně milujícím domově.

Jsem překrásný bíglí kluk, dokonalý fešák, vážím 17 kg a rád bych našel nové, zodpovědné majitele. Lidi miluji, jsem obrovský mazel a veselý akční kluk. Jsem nadšenec do dlouhých procházek a výletů, moc rád prozkoumávám a čmuchám, co je nového v trávě a rozhodně nezapřu typickou bíglí povahu.

Doma jsem vzorňák. Jsem moc hodný, čistotný, mazlivý a přátelský. S lidmi jsem nejraději a proto budu moc rád za páníčky, kteří se mnou budou moci trávit většinu času. První dny jsem byl jako beránek a rozkoukával jsem se, teď už mi trochu otrnulo a tak občas předvedu i trochu toho "bíglího zlobení". S pejsky si moc rád hraju, miluju fenečky a rozhodně bych doma měl rád nějakou psí kámošku na dovádění. Jsem úžasný, šikovný a dokonalý kluk, který má občas svou hlavu, ostatně jako každý správný bígl. Váš Jonáš."

Jonáš je 2letý bígl, velký krasavec a ještě větší mazel. Přijel do péče dočasky De De od majitelky, která se ho ze svých velmi závažných zdravotních důvodů, vzdala. Jonáš miluje nadevše svoje lidi, rád se mazlí, nechá si drbat bříško a je to skutečně bezvadný parťák. Zvládá skvěle vodítko, miluje procházky a je hodně aktivní, potřebuje dostatek pohybu a vyžití venku.

Rád si hraje se psy, ač byl zvyklý být jedináček, měl častou psí společnost a tak by byl i doma rád za parťáka, ideálně fenku. Miluje hračky, pohyb, zábavu a dokáže být také velmi šikovný a učenlivý. Pro milovníky tohoto plemene, které jistě ničím nepřekvapí, je to zcela dokonalý pes, který vám kromě srdečných pusinek občas předvede i nějakou bíglí lumpárnu.

V novém domově by mohl mít i většího dětského parťáka, ale pouze staršího, který ví, jak se chovat k bíglí povaze, není vhodný k malým dětem. Jakmile si zvykl a adaptoval se na nové prostředí i lidi, zkoušel sem tam prosadit svou paličatost. Když chce, poslechne, kdež nechce, ohluchne. Pokud si ho nevšímáte, najde si zábavu sám, vyštěká cizí lidi nebo psy, pokud si vás potřebuje chránit.

Zkrátka Jonášek je bíglí princ, určitě vás zahrne nezištnou láskou a bude oddaným přítelem, který vás bude všude věrně následovat. Jeho rodina je pro něj vším. Potřebuje stabilní zázemí, mnoho lásky a také důsledná neměnná pravidla svého člověka, který pro něj bude autoritou. Je to radostný, veselý, aktivní pejsek, kterého si velmi snadno zamilujete.

V původním domově byl zvyklý občas zůstávat doma sám, v dočasné péči se zatím učí režimu dočasné rodiny, nicméně samotu zatím nezvládá a proto se nehodí do bytu, kde by zůstával sám. Pokud bude mít dostatek pohybu a vyžití, může bydlet v bytě, nebude -li zůstávat sám. Ideální by pro něj bylo bydlení v domě se zahradou, kde bude mít podobně hravou psí kámošku.

Jonáš je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný, očkovaný. Podmínkou adopce je podpis Adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva v dočasné péči v Kladně a předadopční kontrola v novém domově.

Info o vás a podmínkách pro Jonáše pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705.

Jonáš má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Adopce starších psů jdou stále hůře. Nové domovy se jim nedaří najít.

Hledáte aktivní parťáky do nepohody? Bruno a Sam čekají možná právě na vás!

Malá Viky hledá milující rodinu s přátelským psím kamarádem.

Sára přišla o milující paničku, najde novou rodinu?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...

1Ohodnotit