Publikováno: 3.11.2023
1Ohodnotit
Autor: Dočasky De De z.s.
Zdroj: https://www.docaskydede.cz
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.
Sekce: Pomoc pejskům, Aktuální kauzy, Urgentní případy

"Moje jméno je Richie, ale narodil jsem se s mnohem delším jménem a s celkem obsáhlým rodokmenem. Jsem trpasličí pudlík, v občance mám napsáno jméno Sir Riccardo a je mi právě 10let. Moje panička, téměř 90letá paní, se o mě už nedokázala postarat a kdo umí počítat, tomu hravě a rychle docvakne, že si mě pořídila jako štěně v 80letech. Celý život mě sice možná milovala, ale víte, až teď u tety si užívám všech možných aktivit a dovádění, jako bych byl znovu malé štěnátko.

Jsem malý, rozkošný a naprosto úžasný skřítek s povahou andílka, vážím 4,5kg a rozhodně nenajdete víc umazlené stvoření, než jsem já. Miluju lidi, rád se tulím a nechám se drbat, hladit a jakkoli otlapkávat. Budu se k vám láskyplně tisknout a zahrnu vás tak moc velkou psí láskou, že těžko najdete oddanější bytost, než jsem já. Jsem zkrátka miláček všech a nevadí mi ani další pejsci, ani hodné a rozumné děti ani kočičky.

Moc rád si užívám procházky, dokonce si s hračkami hraju jako mládě a nový život si nadšeně a radostně užívám plnými doušky. Krásně chodím na vodítku, vzorně cestuji autem, doma jsem čistotný a hodňoučký, jsem úžasně socializovaný a všude mě bez obav můžete vzít s sebou. Ještě bych rád hezkých pár let prožil s milujícími páníčky, lebedil si na klíně a panáčkoval radostně u vašich nohou, Váš Richie."

Richie je 10letý trpasličí pudlík s PP, kterého k nám umístili blízcí majitelky, pokročilé seniorky. Richie poslední roky neměl odpovídající péči, díky věku paničky byl značně zanedbaný. Ačkoli ho rodina dovezla na veterinární kliniku s extrémním zánětem dásní a abscesem v čelisti, kde se podrobil zákroku,  péče se moc nepodařila.

Richie přijel do dočasné péče s rozpadlou, stehy prořezanou jizvou na tváři. Pár týdnů se ještě hojil a bral antibiotika. Navzdory vleklému hojení a ošetřování rány nikdy neztratil radost ze života a nadšení z pozornosti lidí. Celkově je to úžasný a skvělý pejsek s velmi milou a přátelskou povahou. Richie je velký mazel a závisláček, velmi rychle si zvykne na své nové páníčky, ke kterým zcela důvěřivě okamžitě přilne. Má naprosto nekonfliktní a milou povahu.

Richiemu nevadí pejsci ani kočičky, miluje i hodné, rozumné děti, moc rád se mazlí a tulí ke svému člověku a najdete v něm oddaného a věrného přítele a andílka. Doma je hodný, klidný, čistotný, venku rád procházkuje a i když má svůj věk, není to žádný líný děda, ale aktivní pejsek se zájmem o výlety, zábavu a dovádění.

Bez problémů může všude cestovat s vámi, auto zvládá výborně, i MHD, zvládne s vámi pobyt v kanceláři, v restauraci, zkrátka je skvele socializovaný a nemusíte se bát ho brát všude s sebou. Může být jako jedináček nebo bydlet s dalšími hodnými menšími pejsky, hodí se do bytu i domku se zahradou.

Abychom ho však jen nechválili, i když je to opravdu těžko, co vytknout, Richie má také jedno malé mínus a to, že nevydrží sám doma bez štěkání. Bohužel samotu nezvládá, možná by si časem zvykl, ale zatím samotu v bytě provází štěkáním a je třeba s tím počítat. Hledá tu nej milující zodpovednou rodinku, stabilní zázemí a laskavé majitele, kteří ho budou opečovávat a milovat stejně tak, jako každý, kdo ho dosud mohl poznat.

Richie v dočasné péči podstoupil revizi zoubků, byla mu také odstraněna bradavička na očním víčku, která mu dráždila oko. Richie je odblešený, odčervený, kastrovaný, čipovaný, očkovaný. Nachází se v Praze, návštěva je možná po dohodě v dočasné péči u paní Květy. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předkontrola v nové rodině. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705.

Richie má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Dan už nechce žít sám ve svém tichém světě, chybí mu rodina!

Brawn dostal druhou šanci na život. Ke štěstí už mu chybí jen domov.

Hledá se aktivní rodinka, které chybí parťačka! Britney hledá nový domov.

Dino bude parťák do nepohody. Nečeká právě na Vás?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...

1Ohodnotit