Publikováno: 9.5.2018
0Ohodnotit
Autor: Aktivní zvíře
Zdroj: https://www.aktivnizvire.cz
Foto: archiv Aktivní zvíře
Sekce: Výživa psů a koček, Doplňky, Reklamní články (PR články)

Klouby a jejich výživa nejsou čistě lidská doména. S přibývajícím věkem trápí i pejsky. Stejně jako nás je postupně začnou omezovat v aktivním pohybu, bolet a zhoršovat kvalitu života. Jenže váš chlupáč vám o svých bolestech asi nepoví, že?

Ideální je pečovat o klouby vašich psích společníků preventivně. Jakékoliv poškození kloubní chrupavky už totiž nelze zvrátit. Nasnadě je otázka, jak taková péče o psí klouby vypadá. Dobrou volbou je kvalitní kloubní výživa. Připravte se, že výsledek neuvidíte hned, ale dlouhodobě byste ho poznat měli.

Pokud vašeho psa ještě klouby netrápí, je to jedině dobře. U některých plemen ale obzvlášť doporučujeme se na péči zaměřit preventivně. Jsou to zejména velká a obří plemena, tedy třeba dogy, bernardýni, labradoři nebo huskyové a další. U větších plemen je dobré začít už ve štěněcím věku, obzvlášť v období největšího růstu, tedy cca po 4. měsíci života. Dále je potřeba kloubům věnovat větší pozornost, pokud má váš pes problémy s klouby už v rodokmenu, tedy že na něj trpěli někteří z jeho příbuzných. No a v neposlední řadě taky v případě, že váš pes má velkou fyzickou aktivitu - například pokud je služební nebo velmi často sportuje.


Jak dávkovat kloubní výživu v případě preventivního užívání se dočtete na Aktivnizvire.cz

Druhá varianta je, že už jste si u vašeho chlupatého miláčka všimli problémů s klouby. Jasným signálem pro začátek ozdravné kůry je, pokud pes kulhá, měl úraz nebo operaci, anebo mu byla veterinářem diagnostikována artróza či artritida. Obecně platí, že čím dřív začnete, tím lépe. Zastaví se degenerativní proces a zároveň začne proces uzdravování. Nad kloubní výživou také pouvažujte, pokud má váš miláček nadváhu - větší váha totiž klouby více zatěžuje a opotřebovává.

Více informací se dozvíte na Aktivnízvíře.cz

Kam dál: 

Zanedbaná péče o dentální hygienu psa se může prodražit

Chcete, aby Váš pes měl zdravé zuby?

Kulhající pes, příčinou může být dysplazie kyčelního kloubu

Jak chráníme německého ovčáka před problémy s klouby

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...

0Ohodnotit