Publikováno: 25.11.2016
2Ohodnotit
Autor: Kolektiv správců - Ztracení a nalezení
Zdroj: https://www.facebook.com/groups/105375122853619/?fref=ts
Foto: -
Sekce: Pomoc pejskům, Co se děje, Chov psů a koček

Jsme skupina dobrovolníků milujících zvířata. Pomáháme ztraceným a nalezeným pejskům dostat se zpět domů a činit tak jejich majitele opět šťastnými. Aktivně se podílíme na hledání v terénu, komunikujeme s policií, obecními úřady, městy, útulky v ČR, chovateli (pokud se najde označený pes tetováním), hledáme aktivně v registrech čipů, pokud si úřady nevědí rady s čipy.

FB skupina - Ztracení a nalezení psi.

Představujeme vám tímto skupinu pod názvem „Ztracení a nalezení psi“, založenou na facebooku, která se intenzivně zabývá hledáním zatoulaných mazlíků nebo jejich majitelů. Naší prioritou je dostat ztracené pejsky zpět domů k jejich pánům, ne jim hledat nový domov. Skupina má rozsáhlou databázi ztracených a nalezených psů rozčleněnou pro větší přehlednost v albech. O skupinu se starají správci, kteří aktivně pracují nejen na facebooku, ale i v terénu. Úzce spolupracujeme s majiteli pejsků. Ve skupině je mnoho členů, kteří se aktivně podílí na dohledávání, sdílí pejsky do svých skupin v místě bydliště, kontaktují majitele ztracených psů nebo jejich nálezce. Běhají v terénu, vylepují letáky a pomáhají, jak jen můžou. Tímto jim patří veliký dík za jejich obětavost.

Při dohledávání majitelů kontaktujeme registry, plemennou knihu, poradce chovu a chovatele. Spolupracujeme s výrobci a distributory čipů a veterináři. Snažíme se co nejdřív všemi dostupnými prostředky dostat psa domů k majiteli. Velmi dobrou spolupráci máme s Městskou a republikovou policii. Díky této skupině se spousta pejsků už dostala domů a je šťastná v náručí svých milujících pánů. Naše komunikace probíhá i na mezinárodní úrovni. Spolupracujeme se zahraničními útulky poblíž našich hranic, se zahraničními facebookovými skupinami – Polsko, Slovensko, Rakousko, Německo. Majitelé psů, kteří se ztratili u hranic, někdy vůbec nenapadne, že ten jejich mazel by mohl být za hranicemi. Vždyť co by tam dělal? Psi ale neznají pojem hranice, tam nesmím.

FB skupina - Ztracení a nalezení psi.

Dalo by se napsat moc příběhů, které jsme prožili spolu s majiteli psů. Každý pejsek, každá jeho fotka v albu vypráví svůj příběh. Někdy veselý a šťastný, někdy bohužel i se smutným koncem. Některé pejsky dohledáváme i vícekrát do roka, bohužel. Všechno je to o majitelích. Ale někdy se můžou snažit sebevíc a pejsek prostě stejně uteče. Hlavně je důležitá prevence a osvěta mezi lidmi. Nutnost registrace čipů!! V útulcích je velké množství pejsků s čipem, bohužel s čipem bez registrace. A tak pejsek čeká v útulku a majitel sedí doma u telefonu a čeká, kdy mu někdo zavolá, našel jsem podle čipu vašeho pejska. Takhle to nefunguje, pokud není čip zaregistrovaný v registru.

Práce správců je ve skupině velmi důležitá a zodpovědná. Skupina má přes 12 000 členů, kteří se víceméně aktivně nebo pasivně podílejí na získávání informací ke ztraceným psům a zapojují se do diskuse k dění ve skupině. Proto bychom tímto chtěli požádat, pokud by se našel někdo spolehlivý, kdo by měl čas a ochotu podílet se na činnosti správce skupiny, ať se nám přihlásí. Pejsků je bohužel čím dál víc a někdy to přestáváme stíhat.

Věřte, nejkrásnější pocit je, když slyšíte v telefonu: „Děkuji mnohokrát, jsme tak rádi, že ho máme konečně doma!“ A pro tento pocit to právě děláme. Pokud budete mít zájem, přijďte mezi nás, rádi Vás přivítáme.

FB skupina - Ztracení a nalezení psi.

Budeme se na Vás těšit, Vaši správci: Monika Hájková, Monika Kabelková, Jana Obšilová, Lenka Rútová, Kačenka Suchopárová, Jana Vrastilová, Iva Virecová a Jitka Stránská :)

 

Doplnění článku týmem PesWebu:

Pro dohledání svého ztraceného psa můžete využít také sekci „Ztracení a nalezení“ zde na PesWebu.

PesWeb vám nabízí možnost vložení svého zatoulaného psa do databáze ztracených. Slouží k tomu velice jednoduchý, nicméně podrobný formulář. Před vložením ztraceného psa můžete též díky filtru rychle a snadno zjistit, zda již nebyl nálezcem nebo útulkem vložen do databáze nalezených (ta aktuálně obsahuje přes 1 300 psů).  Předností PesWebu je i to, že můžete hledat i mezi psy, kteří již našli nové majitele. Aktuálně je takových zatoulaných psů na PesWebu zaevidováno přes 6 500 (od roku 2014, tedy od spuštění projektu), více zde.

Kam dál: 

Ztratil se nám pes!

Týrání zvířat - Co můžu dělat?

Viktor zmizel před dvěma lety. Majitelka se nevzdává. Pomozte!

Hromadění zvířat – problém 21. století

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...

2Ohodnotit