Pohlaví

Fena

Věk

14 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 14 Icon: Malý (do 30 cm)
Knírač malý
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Region: Jihočeský
Akt. umístění: Útulek Tábor
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Víme, že to nejde, ale co na tom sejde. Zkusit to musíme, čas tomu věnovat zkusíme. Víc pro ni udělat už nedokážeme. Desmanie je prostě velmi stará babička se všemi problémy, které k tomu patří a i nějakými navíc. Její život už není naplněný, ideální, ale známe ji tak krátce. Možná jen nevíme, co má v lásce. Nabízíme jí vše, její touha je však chůze. Hlavička už jí neslouží úplně dobře, je zmatená, neví, co má dělat, tak buď spí nebo chodí. Smysly už jí slouží jen maličko, a tak získala své jméno od vychucholů (lat. Desmanini), kteří jsou příbuzní krtků a patří mezi žijící fosilie. Také pro její sladce střapatý vzhled. Je to možná trochu tvrdé, ale věřte, že my i v realitě bez pozlátka najdeme krásu. Smysl pro trochu drsnější humor nás drží nad vodou, když se nám chce nad osudy našich svěřenců brečet. Jen musíme doufat, že v tom nejsme sami. Že někdo nás pochopí a bude mít sílu nabídnout jí pomoc a naději na pár hezkých chvil.

Desminka k nám přišla velmi zanedbaná, plná dredů, se slepenýma očima, přerostlými drápky, zánětem dásní, zubním kamenem a také velkým nádorem na slezině. Srst jsme zvládli dát do pořádku, ale nemocné tělo už ne. Nejde to, neexistuje lék na stáří a nemoci, které jí přemáhají. Aktuálně dostává pouze podpůrný přípravek Sanicell, jiná medikace není aktuálně nutná ani prospěšná.

V její psychice vidíme pokroky, ale také víme, že nebudou nekonečné. Hledá proto velmi specifický domov. U člověka, který dokáže zajistit její bezpečí, péči a správný režim. Bude schopen vydržet neustále pochodování a následné štěkání, než se odhodlá ke spánku. Člověka, který nemá doma děti, ruchy, ani aktivního psa, který by ublížil jejímu křehkému tělu jen tím, že do ní strčí. Pejsci Desmince nevadí, ale ani ji nezajímají. Dokáže být však velmi „otravná“ a pravděpodobně by jí nonstop snesl jen opravdu klidný pes, který ji sám nebude moc vnímat.

Víme, že tomu chceme dopřát čas. Dát jí šanci. Ale také víme, že její stav je na hraně toho, zda je správné nechávat jí žít. Musíme však mít možnost poznat, zda je její stav už zcela neměnný nebo je vyvolaný stresem a tím, že k nám nemá takový vztah. Vidět, zda se bude lepšit a co ještě je v jejích silách.

V případě zájmu o adopci vychucholky Desminky Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život jí nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme a domluvíme si seznamovací návštěvu. Vše si povíme, probereme, ukážeme a nezávazně se poznáte s našim týmem i Desminkou.

Za překrásně jarní fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥