Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Ústecký
Akt. umístění: Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Evidenční číslo: 197H
Místo nálezu: Hotel
Rasa: zlatý retrívr s PP
Věk/pohlaví: 3/2021, pes
Váha: při příjmu 43 kg
V kohoutku: cca 63 cm
Původní čip: ano
Povinná registrace: ano
Kastrování: ano
Odblešení, odčervení: ano, útulkem
Očkování: DHPPi+L4R
Adopční poplatek: 000,-Kč

Informace: Caramel (Aresek) je tříletý retrívr s PP, který vyrůstal od štěněčího období v rodině u domečku se zahrádkou s 5 dětmi, kde měl plno vzruchů a aktivit. Bohužel se přihodilo neštěstí a v nešťastné situaci se podařilo Areskovi pokousat jedno z dětí. Od těch dob již vztah mezi pejskem a Areskem byl napjatý a situace se opět v menší míře opakovala. Proto Aresek musí hledat nové zázemí pro svůj život, novou rodinu a to raději bez dětí v klidnějším prostředí. Je to aktivní pejsek, který byl zvyklý chodit i běhat a zvládá perfektně základní povely. Je velice chytrý a učenlivý. Má rád nejrůznější hračky, které svému dvounohému příteli rád nosí. Celý život žil uvnitř domečku a velice rád pobýval na zahrádce a proto by mu takový baráček vyhovoval i v novém domově. Bohužel se Aresek potýká s neznámým problémem a podařilo se mu pokousat venčitele při hlazení zadní části a i páníčka, kterého na malou chvíli našel. Kvůli pokousání musel zpět do útulku a hledat jiný domov. Domníváme se, že je citlivý na nějakou oblast zadní části těla. Vzhledem k tomu byl proveden kompletní RTG + rozbory krve – vše v pořádku a bez nálezu. Aresek je velice mazlivý, kontaktní a hlazení si vyžaduje. Je zapotřebí být ale obezřetní a dávat pozor při doteku na zadní část těla a raději úplně vynechat a manipulaci provádět raději s košíkem. Zatím nebyl problém při hlazení na hlavě. Jiné pejsky celkem snáší dobře, ale psy - samce si občas vybírá a pokud si na něj nějaký vyskakuje ,opětuje mu to ale problémy sám od sebe nevyvolává. Má perfektní hygienické návyky, pokud je uvnitř domu, jen zahrádku má potřebu si řádně označkovat a dobře ohlídat. Hledá zkušené páníčky, kteří s ním budou umět nadále pracovat a cvičit. Doporučujeme více návštěv na seznámení a rozmyšlení.

Původní majitelka se případně bude finančně podílet na uhrazení nákladů za trenéra, psí školu apod... !

Podmínky adopce najdete zde:
http://utulek-jimlin.cz/index.php?p=co-a-jak
 
Noví majitelé jsou pečlivě vybírání a pejsek nemusí být vydán i po splnění adopčních podmínek.
Psi ani feny nejsou určeni k další reprodukci (osvojitel to stvrzuje podpisem adopční smlouvy).
Obecné informace k adopcím najdete v popisu alba "Aktuální nabídka pejsků" či na našich oficiálních webových stránkách www.utulek-jimlin.cz
Pejsek je vždy čipovaný, očkovaný a odčervený.
Volat je možné od 8 do 18:00 na tel: 604 451 258
 
Foto: Lucie Zahradníčková
 
Adopcí se rozumí poskytnutí DOŽIVOTNÍHO domova pro naše svěřence. Jako samozřejmost bereme, že potencionální osvojitel je seznámen s tím, co obnáší chov psa. Při adopci jste informováni o charakteru psa, který je nám znám z pobytu psa v útulku. Útulek požaduje, aby po čase v novém domově osvojitel informoval zprávou a případně fotografiemi o stavu psa v novém domově. Pokud tak osvojitel neučiní sám o své vůli, může být k tomu vyzván zaměstnancem či dobrovolníkem, popřípadě dojde k osobní návštěvě v místě držení osvojeného zvířete.