Pohlaví

Fena

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Border kolie
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: útulek Tachov - Šmudlina

Podrobný popis

Susi,

fena, kastrovaná, nar. 16.10.2019,
výška 55 cm, váha cca 27 kg
* Do útulku umístěná majitelem 21.1.2024.

Zuzanka je neskutečně milá, trošku přerostlá x boc. Je extrémně kontaktní a lidskou společnost miluje. Ráda se mazlí až člověka skoro přemazlí. Doma je hodná, nic neničí a má hygienické návyky. Umí sedět, dávat packu a když se jí chce tak i lehnout.
Bohužel má několik zažitých zlozvyků se kterými je třeba pracovat. Nejvážnějším z nich je  abnormální reakce na cokoliv co projíždí kolem (auta, cyklistické, maminky s kočárky). Je třeba ji mít neustále pod kontrolou, na vodítku a nedat ji prostor pro přehnané reakce. Tento zlozvyk je velice nebezpečný pokud se vám na volno rozběhne k projíždějícímu autu ! Dalším je pasení stínů, světýlek. Není to úsměvná zábava, je to nežádoucí obsesivní chování, se kterým je také třeba pracovat.
Poslední Zuzky neduh je její umění otevírat dveře.
To zvládá vážně perfektně ať už dveře otevírají dovnitř, nebo ven. Je třeba na to myslet a mít možnost dveře zabezpečit zámkem.
Zuzanka není vhodná k malým dětem. Díky jejímu vzrůstu, mohutnosti a tomu, že si není úplně vědoma své velikosti a síly by mohla malým destičkám nevědomě ublížit. Také se při manipulaci, co se jí nelíbí umí ohnat, takže dětské šmátravé ručičky nejsou úplně ideální. Děti ve školním věku, co ví jak se ke zvířátkům chovat, budou bez problému. Menší pejsky než je ona sama snese bez problému, větší už jsou problém, ale pokud by byl nějaký takový pes nekonfliktní a trpělivý i tam nakonec bude kamarádka. Kočičky nemáme vyzkoušené jak by reagovala, ale třeba slepiček si nevšímá.
Ideální domov by pro ni byl mimo město.
Zuzka potřebuje opravdu pevnou, sebejistou ruku a řád.
 
Susi je čipovaná, očkovaná, odčervená a kastrovaná.
S adopčním poplatkem 3500Kč.
Pokud máte o princeznu Susi zájem, své nabídky domova prosím pište na mail:
sonamaresova94@gmail.com