Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 2 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tibet z.s.

Podrobný popis

O Spikovi:

Má zhruba 1 rok. Jedná se o křížence pitbula a staforda (údajně). Váží 27 kg. Je očkovaný, odčervený, vykastrovaný. Hygienu zvládá dobře. V dočasce žije s menší fenkou (10 kg), otravuje ji, chce si s ní pořád hrát, ale vychází spolu dobře. Byl by vhodnější k většímu (ideálně klidnějšímu) psovi nebo feně, ale může jít do rodiny i sám. Je to štěně, chová se jako štěně a dělá typické štěněcí věci. Všechny lidi miluje, chce se mazlit, je rád v kontaktu, ale taky kouše věci, skáče jako tele...

Děti má také rád, vyrůstal s nimi. S kočkami se už také seznámil, chová se k nim pěkně, olizuje je a je na ně zvědavý. Když ale začnou utíkat, bere to jako výzvu ke hře a běží za nimi taky, což se jim ne vždycky líbí. Spika čeká ještě dlouhá cesta, než bude vycvičený a poslušný pes (je to ještě štěně a doteď se mu nikdo pořádně nevěnoval), ale na to, jaké je telátko, je chytrý a učenlivý. Umí sedni, přijde na zavolání (v klidnější situaci), ale bude potřebovat alespoň základní výcvik, aby z něho byl super pes.

Momentálně bojujeme s "vodítkovou agresí". Ve smečce se psy je v pohodě, dokonce když na něj jiný pes vrčí, tak ve většině případů odejde, ale na vodítku na některé psy vyjíždí a je potřeba odejít. Pracujeme na tom, aby se to odnaučil. Taky ho moc baví bitky se psy za plotem, kdy každý stojí na jedné straně a štěká jako magor.

Když je doma sám, nejdřív kňourá, ale pak se uklidní. Může ale kramařit a něco rozkousat, takže je potřeba ho obklopit hračkama, aby si jiných věcí nevšímal. Zajímá vás Spike? Chcete mu poskytnout nový domov? Ozvěte se nám do zpráv zde, na e-mail ttichackova@gmail.com nebo na Facebook Magická Čarodějka.