Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 8 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník - Chloumek
Region: Středočeský
Datum nálezu: 02.09.2022
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 129/22

Podrobný popis

Tomáš

Evidenční číslo 129/22, přijat 2.9.2022

Plemeno: kříženec bernského salašnického psa
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2016
Datum nálezu: 2.9.2022
Velikost: velký

POKUD MÁTE O TOMA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Tomášek se k nám dostal od rodiny, která ho měla jen tak "hozeného" na zahradě. Sousedé, kteří ho znali, nám ho líčili jako zlého, štěkavého a vrčícího psa. A on tak opravdu působil, zezačátku to s ním nebylo vůbec snadné. Vyhrožoval, vrčel, štěkal. Vše chtěl mít po svém a ideálně, aby si ho nikdo jiný nevšímal. Tak zřejmě žil celá léta - jako samorost na zahradě.

Po čase začal zjišťovat, že komunikace s lidmi může přinášet jisté výhody. Dobrůtky, vlídná slova, dokonce i pohlazení.. to vše se mu začalo líbit a přestal nás zastrašovat vrčením. Navíc mu začalo docházet, že se jeho výhružek nikdo nezalekne a jen mu to naopak omezí možnosti. To bylo přelomovým krokem. 

Nyní je z něj úplně jiný pes. Tak šťastný, veselý, hravý psí kluk, jak jen může být. Stále má svou hlavu a když něco prostě dělat nechce, tak to dělat nebude. Když chce mít svůj klid, svou volnost, je potřeba to respektovat a netlačit ho jinam. Ale jinak je s ním spolupráce skvělá. Zbožňuje mazlení, drbání a ležení v klíně člověka. Dokonce se mu líbí i vyčesávání, především na hrudníku a břichu. 

Učíme ho chůzi na vodítku, nošení náhubku a vše zvládá opravdu na jedničku. Máme z každého pokroku velkou radost a Tomášek s námi. Naučil se také pár povelů - sedni, lehni, dávat obě packy, obcházet člověka z obou stran, dělat osmičku mezi nohama. Objevil kouzlo aportu, ale to tedy jen stylem, že míček pustí kdekoliv se mu bude chtít.. a poběží za ním taky jen, když se mu zrovna bude chtít.

Určitě je potřeba, aby jeho nový majitel měl zkušenosti se psy - ideálně měl nějaké potuchy o povaze pasteveckých psů a uměl číst jejich signály. |Rozhodně ho nepodceňovat. Bude to chtít čas a trpělivost než se Tom dostane do fáze, že bude svému novému majiteli plně důvěřovat a proto je vyžadován klidný a pomalý přístup, ideálně výchova pozitivní metodou - žádný výcvik drilem. 

Je zvyklý na pobyt venku, ale se spaním někde v teple (zateplená bouda, kotec, garáž, chodba, ...). Se psy, především s fenami, se jeví přátelsky. Jen je vidět, že socializace neproběhla, jak měla a tak neví, jak na to. 

Je očkovaný, čipovaný a pomalu, ale jistě se učí veškerému správnému psímu chování. Začíná přijímat návštěvy a pokud se mu budete líbit, bude rád za procházku. 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/