Zpět na výpis
Vygenerováno portálem

MILOUČKÁ MISSI – LOUISIANSKÝ LEOPARDÍ PES

Pohlaví

Fena

Věk

14 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 14 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Mississippi je jednou z nejdelších řek světa, na jejích březích se událo mnoho krásného i špatného. Její vody plynou dál, bez ohledu všeho dění okolo, stejně jako čas, který také neumíme zastavit. Naše Missi, citlivá babička, toho v životě zažila také hodně, toho hezkého bychom očekávali pomálu. Je už bolavá, křehká a nemá před sebou příliš času. Vyřešit všechny její bolístky už asi nedokážeme, ale moc si přejeme, aby mohla prožít poslední etapu svého života v milující rodině.

Je milá, laskavá, hodná, ale dobře víme, že je ve fázi života, kdy toho více potřebuje, než nabízí. Starat by se o ní měl milující majitel, kterého však asi nikdy neměla. A teď je těžké, aby se našel člověk, který si jí zamiluje, prostě jako bábu, bez toho, aby ji znal jako hravé štěně, bez toho, aby spolu měli hromady zážitků, které by člověku dávaly sílu do těžkých dní. Ale nemusí to být tak pro člověka, který touží zachránit bolavý psí život a změnit jeho konec na happy end. Těžko si totiž představit něco obdivuhodnějšího než adopci psího seniora. Víme, že je Vás tam ve světě málo, ale věříme, že i pro Missi někde ten pravý anděl čeká. Možná mezi milovníky Louisianských leopardích psů, jejichž geny kolují naší heterochromní Missi v žilách.

Potřebuje zázemí v teple, v klidné rodině, kde bude mít společnost člověka, a přitom klídek na spaní. Ostatní pejsci jí na procházkách nevadí, ale k soužití doma to bohužel není. Missi je velký boss s nedostatkem síly a v rámci nastolení hierarchie vyvolává konflikty, které není schopná ustát. K dětem ji pro vysoký věk a s tím spojené problémy doporučit nemůžeme. Procházky jí stačí kratičké, poklidné nebo courání po zahradě a vyhřívání na sluníčku.

Missi tak nějak vidí, maličko snad ještě trochu slyší, ale na své smysly se příliš spoléhat nemůže. Proto se také hodně bojí a potřebuje oporu člověka. Její tělíčko je slabé a bolavé, nemálo porodů je na ní znát. Každé ošetření je doprovázeno zcela specifickým psím pláčem a touhou utéct, ale k člověku je vždy milá a nebrání se zoubky. 

Missi je očkovaná, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům a označená mikročipem. Pokud by se stav Missi ještě zázrakem zlepšil, bude ke zvážení, zda ještě přistoupit ke kastraci nebo pouze sonograficky sledovat stav dělohy při fyziologických změnách. Stejně tak zvážit otázku odstranění mléčné lišty.

V případě zájmu o adopci křehké Missi Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život jí nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za překrásné fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

www.utulektabor.cz/19k/