Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

Pixar - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Voříškov z.s.

Podrobný popis

Pixar

8 let, kříženec

Příjem 25.1.2022.

Veselý a charismatický pumprdent to je Pixar.

Kříženec Jack Russella. Pixar má moc rád lidi a psí holky. Určitě by proto v novém domově uvítal psí kamarádku.

Pixík je hodný pejsek, plný energie. Miluje pozornost, procházky a jistě se ještě mnoho naučí, protože má teriéří chytrý mozeček.

Názor naší ošetřovatelky Stáni: 
Moje osobní reference jsou na něj jen ty nej:-). Povaha mile Jack Russell teriéří. Takže žádné ořezávátko bez vlastního názoru a temperamentu, ale na druhou stranu to nikterak nepřehání a spíš je to pozitivní pro typ lidí, kteří mají rádi výraznější temperamenty svých parťáků.

Miluje fenky a za parťačku by byl fakt rád. Snese se i s psím klukem, byl zvyklý na labradořího parťáka, ale taky na to, že se vůči němu někdy vymezoval. Takže spíš mu nebude vadit žádný pes venku, ale doma za parťačku když už někoho, tak fenku.
Je to obrovský mazel a kontakt s člověkem ho velmi zkliďňuje. Venku když chytne slinu dokáže kolem vás lítat jak šílenec a zase na gauči bude ležet jak vorvaň a nastavovat bříško a když přestaneš hladit, tak do vteřiny si tě pacičkou něžně zase přitáhne..
Je to milovník pamlsků, takže motivace přes pamlsky má obrovskou. Než se dostal do útulku, tak na něj dlouhou dobu asi někdo dost prděl a tak potřebuje aby se s novým páníčkem zase učil hlavně navázání pozornosti na sebe venku, protože tam by na volno fungoval zatím jako trochu samorost, který si jde po svém. Ale má v sobě velkou navázanost na svého člověka, takže se to cvičením velmi brzy změní.
Je to chlapík ve středních letech a má trošku volnější čéšku v jednom kolínku. Takže to asi nebude ultramaratonec a hodila by se pro něj kloubní výživa, ale je to srdnatý teriér a tak to na něm není vůbec znát a neznalé oko to ani nepostřehne.
To hlavní je, že dokáže dát nepřeberné množství lásky a hlavně je naprostý božan v tom, jak si užívá její přijímání..
Kdo je podle mě pro něj vhodný kandidát a byl by s ním nejšťastnější a kdo naopak ne?
Jako kříženec Jack Russela má prostě určité povahové rysy, které nebudou úplně vyhovovat lidem, co dávají přednost psím "ňoumíkům". Je to prostě teriér, takže pes aktivní, může být někdy malinko žárlivý, může si chtít hájit zejména vůči některým psím samcům svoji pozici, může se vymezit v situacích, které mu nejsou komfortní. Takže pokud chceme sázet na co největší jistoty, že vše bude pro Pixara i nové páníčky super a na pohodu, tak není vhodný k úplně malým dětem, nebo rodině, kde je předpoklad, že děti teprve přijdou do společné domácnosti ( ven s venčiteli normálně s dětmi bez problémů chodí, takže užší rodina s malými děti v pohodě:-).). Není asi vhodný pro neaktivní starší seniory. A naopak je vhodný pro všechny, kdo mají rádi veselé, aktivní a vděčné pesany, kteří doma jsou váš stín a venku jsou šťastnými objevovateli okolí. Kteří si zavrčením umí říct, že něco je jim nekomfortní, že se něčeho bojí, nebo ať si naopak někdo dává pozor a tudíž umí komunikovat a pokud umíš komunikovat taky a jsi za tu komunikaci rád, je to ten pravý parťák do nepohody pro tebe/vás:-).
Má totiž super povahu a zachované teriéří rysy ve velmi příjemné podobě:-).

Do adopce půjde Pixar očkovaný, čipovaný, kastrovaný a ošetřený proti parazitům.

Adopční poplatek 2000,-

V případě zájmu o adopci si pište o předadopční dotazník na voriskov@gmail.com