Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

Cézar

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 7 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Voříškov z.s.

Podrobný popis

Cézar
Turecký kangal, 6 let. 
Příjem: 01.04.2022 

 

Cézar byl jako štěně dovezen z Bulharska, při převozu se mu stal úraz na přední tlapce, zlomil si ji a kupec ho odmítl. Dva roky byl zavřen v kotci u ubytovny a nikdo o něho nejevil zájem, dostal akorát najíst.

Jednoho dne se na něho mělo usmát štěstí a odvezl si jej pán domů. Chvíli to vypadalo, dobře, Cézar chodil s novým pánem na vycházky. Konečně měl někoho, kdo se ho nebál a měl ho rád. 

Po roce spokojeného života ale zase zasáhl osud, pán zemřel a Cézar se podobu dlouhých 4 let stal vězněm. 4 roky žil zavřený v malém kotci ve vlastních výkalech. Pozůstalí se jej báli. Nebyl kdo by ho pohladil nebo vzal ven.

Po telefonátu a shlédnutí videí jsme si řekli, že takhle dál žít nemůže. To totiž nebyl život, ale pouhé přežívání.

Jen co se uvolnilo místo jeli jsme pro Cézara. Na převoz se musel uspat. Nebyl nikdo, kdo by jej naložil do auta a Cézar s cizími lidmi jednoduše nespolupracuje 

Když už byl uspaný udělali jsme rentgeny poraněné nohy. Bohužel však tato deformita nemá lehké řešení a my tedy váháme zda operaci podstoupit nebo raději ne. Není totiž jisté zda by tak velký zásah jeho kostra zvládla a rozhodně mu nechceme přidělat více bolesti než doteď musel zažívat. Prozatím je tedy na injekcích proti bolesti.

Díky uráží při transportu má Cezinka jednu nožku kratší než druhou, a tím pádem křivou celou kostru. Když k tomu přidáme roky bez pohybu a jeho váhu.. je to pěkné nadělení.

Pro Cézara hledáme jen ten nejlepší domov. Domov bez malých dětí u lidí co se nebojí velkých psů. U lidí, kteří znají duši pastevce. Oddaného, milujícího, věrného, vždy připraveného chránit svou rodinu a své teritorium.

S fenkami vychází Cézar velmi dobře.

 

Po 3 dnech u nás se ze zuřivé nejisté bestie stal miláček, umazlený koblížek, ochránce a hlavně veselý pes, který si nadmíru užívá procházek, lásky a pozornosti.

 

Pro svou minulost není vhodný k dětem. 

Cézar je čipovaný, očkovaný na vzteklinu, kastrovaný a ošetřený proti parazitům.

 

Adopční poplatek 4000,-

Máte-li zájem o Cézara napište nám o předadopční dotazník na voriskov@gmail.com

Podmínkou adopce je několik návštěv Cézara v útulku a předkontrola u vás doma