Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

DASTY - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

15 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 15 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Russell Rescue, z. s.

Podrobný popis

Žádáme zájemce, aby netelefonovali, ale přečetli si napřed CELÝ INZERÁT, včetně PODMÍNEK ADOPCE. Děkujeme :-)

Malý skorobišonek a jeho příběh...

V březnu letošního roku jsme byli osloveni, zda bychom nepřevzali do péče malého patnáctiletého pejska po zemřelém majiteli. Pejsek byl dočasně umístěn v městském útulku a já si tak nějak naivně myslela, že někdy od vánoc. Nevím, kde se mi v hlavě vzala taková myšlenka, ale byla tam.

Každopádně realita byla úplně jinde.

Dasty se do útulku dostal už v lednu 2019. Jeho páneček zemřel a pejska si nikdo nechtěl vzít. A nejen ho - majitel měl původně pejsky dva. Dastyho a fenečku. Ta bohužel dožila a zemřela v útulku.. A Dasty víc jak dva roky čekal na to, až se vyřídí pozůstalost po jeho pánečkovi. Dva roky patřil státu a čekal a čekal.. No a nakonec se dostal k nám..

Dasty je na svůj věk velmi vitální. Já ho vidět poprvé, tipnu mu tak osm, devět let. Nejsou na něm vůbec vidět nějaké problémy pohybového aparátu, pěkně slyší a výborně vidí. Jediný zdravotní problém je intolerance některých složek potravy, což se řeší hypoalergenními granulkami. Dasty jich zase tolik nesní, takže to nejsou vysoké náklady a mělo-li by to pomoci jeho umístění v rodině, rádi mu je budeme hradit.

Pro Dastyho hledáme novou rodinu. Pánečka nebo pánečky, kteří si uvědomují, co obnáší péče o staršího pejska. Určitě to není na celodenní tůry, není to ani na třetí patro bez výtahu. Ba naopak hledáme klidnější domácnost, třeba i s další fenečkou. Dasty se neprojevuje nijak agresivně ani k lidem, ani ke psům. 

V případě, že by byl někdo ochotný si pejska vzít do doživotní dočasné péče, bude to samozřejmě bez adopčního poplatku a rádi se domluvíme na i doživotní úhradě nákladů na pejska.

ODKAZ NA VIDEO - https://youtu.be/oo6zzqO3L_8

Do adopce půjde odčervený, odblešený, očkovaný, čipovaný a kastrovaný.

O adopci budeme jednat VÝHRADNĚ SE ZÁJEMCI, kteří si PROSTUDUJÍ DOKUMENT PODMÍNKY ADOPCE - http://russell-rescue.cz/podminky/ a budou JEDNAT DLE POKYNŮ, které jsou v něm uvedené. Pište prosím výhradně email, dle podmínek adopce. Z časových důvodů telefony nezvedáme, na zprávy neodpovídáme. Děkujeme za pochopení.