Publikováno: 14.7.2019
0Ohodnotit
Autor: BULL´SHELP.eu/PesWeb
Zdroj: http://www.bullshelp.eu
Foto: Archiv BULL´SHELP.eu
Sekce: Zajímavosti & Ze života psů a koček, Vaše příběhy

Kdo někdy adoptoval psa jistě ví, že to mnohdy nemusí být jen procházka růžovým sadem, že začátky mohou být krušné a náročné. Ale vše vyváží nepopsatelně hřejivý pocit při pohledu do zvířecích očí, kde se postupně objeví láska a naprostá důvěra. Stejně tak tomu je u Spika a Majla, kteří našli své nové domovy díky BULL´SHELP.eu.

BULL´SHELP.eu je skupina lidí, kteří svůj volný čas věnují mimo svých psů i těm, kteří žádného svého člověka nemají. Pomáhají nejen díky inzerci hledat domovy psům typu bull. Pomáhají i v případech, kdy je nutná pomoc finanční. Díky nim již našlo domov již bezpočet psů. Dva z nich jsou i Majlo a Spike.

Majlo - xAST 10let - Bull azyl Čáslav

"Majlo k nám přišel doslova jako blesk z čistého nebe. Doma už máme desetiletou fenku Maiu (x APBT) a šestiletého křížence labradora, ale když jsem uviděla na FB fotku Majla z Bull azylu Čáslav, pro kterého se urychleně hledala dočaska, ihned jsem se přihlásila, že to zkusíme, i když výsledkem jsem si nebyla opravdu jista, přeci jen dva "bullové" pod jednou střechou nemusí dělat dobrotu.

Majlo byl od prvního okamžiku skvělý, ihned mi naskočil do auta, jako bychom spolu jezdili odjakživa. Doma proběhlo trochu vrčivé seznámení a naše fena si Majla ihned podrobila, zhruba po týdnu se celá smečka dokonale sžila. Majlovi bylo v době osvojení 10 let, ale na svůj věk vůbec nevypadá, je velice vitální, má obrovskou sílu a občas řádí jako malé štěně. Samozřejmě musím zmínit, že jsem si s ním užila i docela dost krušných chvilek, když mi začal ničit plot a utíkat za háravými fenkami, nebo se neustále snažil "obskočit" mého osmiletého syna. To vše jsme vyřešili kastrací, od té doby je klid a Majlina je dokonalým gaučovým psíkem, a i když má poněkud větší rozměry, nejradši by seděl paničce na klíně.

Časem jsme objevili, že Majlo umí i základní povely a strašně rád podává pac. Jeho dřívější osud mi bohužel není znám, ale je na něm vidět, že si moc dobře uvědomuje, kdy udělá něco špatně, sklopí hlavu a očekává za to trest.....

Své předchozí psy jsem vždy adoptovala z útulku ve věku cca jednoho roku, Majlo k nám přišel jako zralý pes, a musím uznat, že adopce psího seniora má něco do sebe a hodlám v tom nadále pokračovat. Majlo je můj "dědek plesnivej" a "malý tank", miluji ho, a vím, že i když tu s námi pobude jen pár let, bude to stát za to. Děkuji Bullshelp za inzerci Majla, díky tomuto inzerátu jsem se tehdy definitivně rozhodla, že Majla nechci jen dočaskovat, ale musím ho prostě okamžitě adoptovat."

Na adopci starého pejska nemusíte být sami, svého adoptovaného psího seniora můžete registrovat v programu na podporu adopcí psích seniorů Nadačního fondu Psí Naděje..

Spike - xbull 2 roky  - od majitele - České Budějovice

"Mám 5ti letou fenku RTW a chtěl jsem k ní parťáka na běhání, tahání a hraní a tak. Začal jsem koukat po útulcích a narazil jsem na Spikea na stránkách Bullshelp. A tak jsme jeli na výlet ze Zlína za krásným a zdravým psem (dle fotek v inzerátu).

Po příjezdu do Budějovic při prvním setkání se Spikem jsem zůstal celkem v šoku a vůči pánovi zamlklý - jen jsem čekal kdy budu moct se Spikem odjet k nám domů. Spike byl na tom dost špatně - 14 kg, suchá a šupinatá kůže, na nohách tak slabá, že se škrábl téměř o vše, srst jakoby vybledlá, drápy téměř mrtvé, konce uší zatvrdlé, otlaky, v uších špínu a maz. Tak jsme vzali vše, co nám pán dal ke Spikovi a jeli jsme domů.

Musím ještě zmínit, že pán měl doma ještě druhého psa a ten byl naprosto v pořádku. Spike se do takového stavu dostal údajně po kastraci. Hned druhý den jsme navštívili veterinu, kde jsme ho nechali komplet ošetřit. Krev byla naštěstí v pořádku - byl "jen" zanedbaný a potřeboval pořádně najíst a doplnit vitamíny.

Už po prvním týdnu byl vidět rozdíl - Spike ožil a začal přibírat. Teď už je u nás třetí měsíc a je z něj šťastný, veselý, živý, poslušný a oddaný kámoš."

Nebojte se dát své srdce odloženému zvířeti, získáte nejvěrnějšího přítele na celý psí život ...

Kam dál: 

Nejlepší volba

Obrovská bojovnice Michelle

Příběh bulíka Otíka aneb život navzdory osudu

Střípky z Bongova (Bonbónova) života 

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...

0Ohodnotit