Zkušenost uživatele s plemenem

 Labradorský retrívr
Pro začátečníky Náročný na pohyb Pro držení doma Pro držení venku
Vloženo: 22.08.2016
Uživatel: PitBull

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Teta měla štěnátka. A já byl dítě. :D

Povahové a charakterové rysy

Je to velice veselý a inteligentní pes. Zhruba do 4 let věku byla celkem hyperaktivní, za míček by vám uvařila večeři. pak přišel zlom a zlenivěla ztloustla atd. K dětem se vždy chovala nádherně. S naším druhým psem (kokr španěl) si vždy dobře rozumněla dobře. Ale je tu jeden mýtus ohledně tohohle plemena. a to je hlídání. na kterékoli pejskařské stránce najdete že neumí hlídat že zloděje uláskuje k smrti-- BLBOST. Labrador hlídá stejně dobře jako každé jiné plemeno.Náš pes když někdo neznámý vstoupil na pozemek kousla ho tak že by se rotvajler nemusel stydět. Je to pes a psi jsou teritoriální. A budou ho za každou cenu bránit. Ale určitě bych ho nepoužíval k hlídání pozemku na to jsou lepší volby. Ale asi to nejlepší z exteriéru je barva hlasu. Krásný hluboký plný hlas. když štěká v malé uzavřené místnosti trhá to uši.

Prostředí

Labrador je vhodný do jakéhokoliv prostředí ale doporučuji do nějakého domku se zahradou. Úplně nejlépe se má v blízkosti vody. Miluje vodu tak že do řeky skočí i v -5. Určitě jsem za to že v bytě je to týrání. Ale pokud ho budete venčit a chodit a ním na procházky k vodě bude spokojený taky.

Pohyb a aktivity

Je vhodný pro všechny kdo ho budou milovat. Nejlépe se má ve vodě. S chutí aportuje míček z vody. byl vyšlechtěný k tomu aby pomáhal tahat sítě rybářum... Hádejte co dělá rád. Upozornuji že má obrovskou sílu. Na lov kachen bych ho určitě doporučil též, protože opět miluje vodu. Je to těžký pes. takže agility asi ne.

Výchova a výcvik

výcvik je velice jednoduchý rychle chápe, ale jako u každého plemene je důslednost na prvním místě. výchova je též jednoduchá, hlavní přísadou je pak láska. Pokud je vychovávan s láskou tedy dobře vychovaným dítětem. je pes vyrovnaný a milý na všechny. Pokud k vám chová lásku je něžný a dokáže nežně a pomalu odebrat pamlsek držený v puse dítěte.

Zdraví a péče

Zdraví je jediná ale za to velká vada na kráse labradora. Jsou opravdu často nemocní a to i v nižším věku (8). Strejdův umřel na leukémii. Můj je osypaný tukovými nádory. opravdu špatné klouby a tak dále a tak dále. Můj labrador měl ve 2 letech operaci češky v koleni.

Další informace

Jak už táta říkával je to chodící žaludek. Dokáže sežrat i celý 10 kg pytel žrádla. Jednou jsme nechali otevřený pytel přes noc a ráno zázračně zmizel. mají sklony k obezitě a s tím spojené kloubní potíže.Ale to se dá eliminovat správnou stravou a cvičením nejlépe plaváním kvůli kloubům.

PP, bez pp, množírny, útulky

Teta měla štěnátka.