Zkušenost uživatele s plemenem

 Německý ohař krátkosrstý
Náročný na pohyb Pro držení venku Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 01.03.2016

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Ohaře chová taťka kvůli myslivosti.

Povahové a charakterové rysy

Za můj život jsme měli tři ohaře. První zemřel, když jsem byla ještě malá, ale všichni byli 100%tně vycvičení, měli lovecké zkoušky a patřily rozhodně mezi ty nejlepší ve zdejším mysliveckém spolku. K dětem se chovali vždy úžasně (bydlíme přímo před základní školou), nevadily jim moje dětské návštěvy, ani když si je nějaký prcek pohladil přes plot. Ke psům, které znali se naši ohaříci chovali výborně, když se potkali s cizím, nebylo to pokaždé OK, ale nikdy nezaútočili a vždy na slovo poslechli. Samotu snášeli vždy dobře.

Prostředí

Ohaře bych ZAKÁZALA chovat v bytě. Přijde mi to jako trápení, tito psi opravdu rádi běhají, čenichají, zkoumají a myslím si, že ani dlouhé procházky jim nemohou nahradit dům se zahradou. Naši spí většinu roku v boudě v zatepleném kotci, jen v zimě v pelíšku v kotelně.

Pohyb a aktivity

Ohaři mají rádi dlouhé procházky, ale dokážou se vyběhat i u domku na zahradě. Bohužel nemohu posuzovat jak je to u domků s malou zahradou (500-2000 m mi pro ně přijde málo). Každopádně procházky potřebují, i když ne každý den.

Výchova a výcvik

Základní poslušnost zvládne ohař levou zadní pokud ví páníček jak na něj. Nevím, zda bych si troufla poradit ho úplným začátečníkům...

Zdraví a péče

Jediné co by se u ohařů dle mého mělo hlídat je váha. Takže je hlavně nepřežírat :)

Další informace

Ohaři jsou super společníci, dokážou se krásně pomazlit a i předvést super výkony při výcviky, popř. zkouškách. Doporučila bych je hlavně myslivcům a rodinám, které chtějí aktivního psa hodného k dětem.

PP, bez pp, množírny, útulky

Všichni tři byli s PP.