Zkušenost uživatele s plemenem

 Rotvajler
Dobrý hlídač Pro zkušené kynology Pro držení doma Pro držení venku Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 16.10.2015
Uživatel: Martty
Plemeno: Rotvajler

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Měla jsem rotvajlerku 12 let a musím říct, že hodnějšího a poslušnějšího psa jsem nikdy neviděla. Teď jsem si pořídila štěně rotvajlera a musím uznat, že je to vážně miláček, mám ho už 8 měsíců a za tu dobu už se toho tolik naučil, lidi úplně miluje, s dětmi si hraje a je to opravdu nejlepší přítel. Takže určitě doporučuji rotvajlera, je to prostě psí miláček. :)

Povahové a charakterové rysy

Rotvajler je výborný hlídací pes, je to skvělý rodinný společník a je to velmi klidné a inteligentní plemeno. Rychle se učí, miluje děti a opravdu dokáže milovat. Rotvajleři nejsou zlí a drsní psi. Je velmi oddaný, poslušný a rád pracuje. Jeho chování je sebejisté a nebojácné.

Prostředí

Samozřejmě, že každý pes se má lépe v domě kde se může proběhnout na zahradě, ale pokud na něj člověk má čas a chodí s ním často na procházky, tak vůbec nevadí, že bude v bytě. Rozhodně nejsem zastáncem toho, aby pes byl celoročně venku. Jaro-léto-podzim nevadí, ale v zimě doporučuji brát psa domu do tepla. Je úplně jedno, jestli na vesnici nebo do města. Rotvajler vás bude hlídat za každou cenu úplně všude.

Pohyb a aktivity

Výchova a výcvik

Rotvajler podle mého názoru není moc pro začátečníky. Je to přeci velký pes, který má velikou sílu. Potřebují opravdu velkou fyzickou zátěž, výcvik je nutností. Učí se opravdu rychle, ale musí se to s nimi pořád opakovat, aby nezapomněli. S výchovou začínejte co nejdříve. Při výcviku postupujte v klidu, necvičte příliš dlouho.

Zdraví a péče

Další informace

PP, bez pp, množírny, útulky