Zkušenost uživatele s plemenem

 Pyrenejský horský pes
Dobrý hlídač Vyžaduje péči o srst Pro držení venku Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 16.10.2016
Uživatel: Katulilinka

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Povahové a charakterové rysy

Klidnější, dobromyslný pes s vlastním uvažováním. Hodí se spíše pro lidi s přirozenou autoritou, ale bez problémů si ho dokážu představit jako rodinného psa. Svého pána miluje a často se nechává ovlivnit jeho emocemi - pokud se lekne, ohlédne se, a když pán zůstane v klidu, uklidní se hned taky. Po očichání si dětí nevšímá. S pobytem o samotě nemá problém, pokud to nejsou celé dny, ale často a rád štěká-hlídá.

Prostředí

Plemeno je vhodné spíš k domku s větší zahradou, na které může být celoročně (nejlépe s přístupem dovnitř).

Pohyb a aktivity

Pokud má možnost se vyběhat na zahradě, není nutné mu zajišťovat další fyzickou aktivitu. Je ale potřeba každý den minimálně jedna procházka mimo zahradu a chvilka cvičení za pamlsky, které psa unaví psychicky.

Výchova a výcvik

Plemeno je vhodné pro toho, kdo je schopný fyzicky zvládnout velkého psa a nevadí mu pes, který nejprve přemýšlí a pak teprve plní příkazy. Povely chápe docela rychle a nezapomíná je, ale plní je jen, když uzná za vhodné. Potřebuje důslednou, ale citlivou výchovu už od štěněte.

Zdraví a péče

Zatím jsme nemuseli řešit žádné vážné zdravotní problémy. Srst je vhodné přibližně jednou za týden vyčesat a jednou za čas je nutné ostříhat paspárky na zadních nohou.

Další informace

PP, bez pp, množírny, útulky

Doma máme krásnou zdravou fenku s PP