Zkušenost uživatele s plemenem

 Německý křepelák
Pro zkušené kynology Náročný na pohyb Vyžaduje péči o srst Pro držení doma Pro držení venku
Vloženo: 03.07.2015

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Mám doma 2 křepeláky. Prvního jsme vybírali společně s rodinou. Chtěli jsme psího pohodáře, co by za náma šel opravdu všude, aby byl poslušný, hraví, plný energie a hodil se pro myslivost. Volba padla na NK. Po šesti letech, co jsme měli prvního, jsme ho chtěli rozveselit tak jsme si jely pro druhého kterému teď budou 2 roky.

Povahové a charakterové rysy

Křepelák není pes pro začátečníky, musíte vědět co chcete ať pak nelitujete. Potřeba je také z počátku důraznější vícvik (pozor...to neznamená, psa řezat od rána do večera). Naši křepeláci, pokud nemají důvod tak si jiných psů nevšímají. A když už tak spíše vychovávají :) . Děti čiči dospělé bezmezně milují. Ale spíše bych ho doporučila k dětem 10+ (občas jsou vůči prvkům nrohrabaní :D ). Samozřejmě má nejraději pobyt s rodinou (takže pes domácí :) ) ale pokud máte oplocenou zahradu, tak jí určitě využije :) .

Prostředí

Do kobce na celý den (večer i den) se moji určo nehodí (milují společnost lidí).

Pohyb a aktivity

Moje mladá křepelka je moooooooc aktivní. Zatím co stará by nejraději ležela doma v pelechu :) . Ono je toto asi podle charakteru každého psa. Já se starou dělám dogdance a závodně agilityagility. Není to rychlost jako blesk ale přesnost na 200% :) . S mladou závodně canicross a agility ( na cc opravdu táhne že v zatáčkách lítám a málo kdy nemáme bednu :) . V agility ještě ta přesnost vážně :D ) a je závodně dogdancing a dogfrisbee :) . Křepelák vám ohledně sportu řekne, co chce a co ne :D .

Výchova a výcvik

Pro začouny určitě není. Pokud má správné vedení, tak chodí jak hodinky. Je to inteligentní hafan a někdy o krok na před než pániček :D . Ale s pozitivní motivací (pamlsky,hračky atd.) moc co se týče výchovy asi nepochodíte :D .

Zdraví a péče

Naše stará měla zánět dělohy. Má epilepsii, alergii na pyl a potřebuje često čistit uši. Mladá pouze potřebuje čistit uši.

Další informace

PP, bez pp, množírny, útulky

My máme obě čubiny s pp