Zkušenost uživatele s plemenem

 Šeltie
Náročný na pohyb Vyžaduje péči o srst Pro držení doma Pro držení venku
Vloženo: 07.06.2015
Plemeno: Šeltie

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Měla jsem několik požadavků na svého psa. Aby mohl být s námi doma (tzn. raději menší plemeno), aby byl dlouhosrstý (příjemné pohlazení :) a aby to nebyl gaučák. Moje Nessie vše splňuje :)

Povahové a charakterové rysy

Temperamentní, inteligentní, hravá, uštěkaná, přátelská. Ráda poslouchá, vážně jí vidím na očích, jak ráda panáčkuje a tančí a další blbosti :) Ostatní psy zbožňuje, někdy až moc:D Jediné mínus je, že je strašpytel :) jak slyší nějakou ránu, třeba výstřel z pistole, stáhne hned ocas:D a nemá ráda uječené malé děti :)

Prostředí

Svoji šeltinku mám v rodinném domku na vesnici. Ale! už jsme byly přechodně i půl roku v Brně v bytě a myslím, že jí to absolutně nevadilo, aspoň měla víc psích kámošů :)

Pohyb a aktivity

Vhodnější spíše pro aktivní páníčky. Naše fenka se strašně ráda honí, běhá po překážkách a lítá s fotbalovým míčem. Miluje dlouhé túry s celou rodinou. Ráda pase slepičky a nahání je zpět do ohrádky, i na ovce si troufne.

Výchova a výcvik

vhodné i pro začátečníky, jako pastevečák se rychle a snadno učí, ale v žádném případně na ni neuplatňovat fyzické tresty, i zvýšení hlasu je pro ni srozumitelné dostatečně

Zdraví a péče

Srst češeme tak 2x týdně, což stačí (má kratší chlupy). Čistíme zoubky 1x týdně a to je vše. Má 4 roky a zatím vše v pořádku.

Další informace

Možná zajímavá informace a pro někoho zásadní: bráška má Downův syndrom (střední) a s naší sheltinou vychází perfektně.

PP, bez pp, množírny, útulky