Zkušenost uživatele s plemenem

Vloženo: 04.05.2015
Uživatel: janiko

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Přišli jsme o jezevčíka a jelikož nemůžeme zůstat ani chvíli bez psích kamarádů ,tak jsme neváhali a vzali štěňátko jack russel teriéra,které bylo v našem okolí k dispozici.bez PP.Ještě dva roky žila se stařenkou jezevčicí a když pak i ta odešla tak jsme dostali nabídku půl roční fenečky jacka která byla jako nechtěný dárek..dovoz z belgie opět bez PP.

Povahové a charakterové rysy

Jsou velmi přátelští,hodně aktivní a mazlíčkové.Máme dvě holky,spolu se velmi dobře snáší,poslouchají dobře i když..někdy je to boj.K dětem velice vhodní když jim děti neubližují.Spíš snese starší děti pakliže s nimi nevyrůstá v rodině od malička.Naše neštěkají zbytečně jen oznamují pohyb když někdo k nám jde.Od malička kromě pár bačkor a nic neničí..ale nemají čas se nudit mají k dispozici zahradu.

Prostředí

Myslím že se hodí všude ale určitě potřebuje aktivitu.Potřebují domov nebo zateplenou boudu.

Pohyb a aktivity

Rozhodně jsou vhodní pro aktivní chovatele..nebo aspoň tam kde je možný prostor běhat venku.S námi chodí obě na procházky a hlavně na rybaření a jsou aktivní rybářky.

Výchova a výcvik

Potřebují naučit určité zásady a důraznější výcvik jinak jsou hodně divocí.

Zdraví a péče

Kromě zánětu uší..pravděpodobně z častého koupání v řece(což milují)zatím žádné problémy.

Další informace

Máme dvě a každá je z jiného chovu .Takže každá je trochu jiná.Jedna divočejší jedna klidnější.Obě jsou velice mazlivé.

PP, bez pp, množírny, útulky

Jedna je z českého chovu bez PP,drobnější,Druhá je nechtěný dárek v jiné rodině..také bez PP ale z chovu kde je PP a má mohutnější postavu.Ta česká občas ulevuje zadním nožičkám že hopsá po třech.Jinak žádné zdravotní problémy.