Zkušenost uživatele s plemenem

 Výmarský ohař
Náročný na pohyb Pro držení doma Pro držení venku Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 29.03.2015

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Povahové a charakterové rysy

Je milý, pozorný a inteligentní. Je ale také tvrdohlavý a potřebuje pevnou ruku, protože rád porušuje pravidla. K ostatním psům, hlavně k fenám, se chová přátelsky a mírně, ale ke psům je tvdší(jak kdy si sednou). Děti má rád, ale dost je zlobí....v zimě bere čepice a v létě bere boty. Samotu nesnáší a je z ní velmi rozmrzelý. Samozřejmě štěká i vyje, a když mu něco je tak naříká. Zařízení ničil, když byl štěně, ale asi v roce ho to přešlo.

Prostředí

Je vhodné spíše do vesnic, kvůli jeho velikosti také potřebuje zahradu. Náš pes bydlí u nás doma, takže kotec nemá, určitě se hodí,ale obejde se i bez něho. Je také nutné s ním chodit do lesa.

Pohyb a aktivity

Je vhodný pouze pro aktivní páníčky,nikoli pro pasivní. Potřebuje být minimálně hodinu a půl na procházce a poté ještě běhá na zahradě. Je vhodný předeším k myslivosti a také se s ním mohou dělat agility, ale na závodění v agilitách není vhodný. Já s ním hlavně aportuji a občas děláme agility- především skoky přes různé pařezy a větve. Skákání se mu líbí, jako každá aktivita co s ním dělám. Úspěšnost ještě není tak velká, ale to vše časem přijde, začali jsme totiž nedávno.

Výchova a výcvik

Pro začátečníky rozhodně není, protože rychle přeroste přes hlavu. Je tvdrohlavý, ale učenlivý a inteligentní. Toto plemeno zvládne každý výcvik a proto je vhodné pro každého pokročilého pejskaře.

Zdraví a péče

Nejčastější genetickou nemocí je kolika a problémy se zažíváním. My jsme zažili koliku, zlomenou nožku a nějaký ten ekzém. Povinné očkování, ale to je jasné. O srst není žádná starost.

Další informace

Rozumněli jsme si hned ode dne co jsme se poprvé uviděli. Vždy mě brání a ví, kdy má přestat zlobit a také moc dobře ví, co může a co ne. Občas má, ale náladu, že pořád zlobí a nechce nic dělat a občas je i protivný, ale převažují u něj ty kladné vlastnosti. Rozhodně ho doporučuji, i vzhledově je užasný a povahově jěště lepší.

PP, bez pp, množírny, útulky