Zkušenost uživatele s plemenem

 Coton de Tuléar
Pro začátečníky Vyžaduje péči o srst Pro držení doma I pro seniory
Vloženo: 15.02.2015

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Toto plemeno nelíná a dle toho, co jsem si před tím přečetla, se dokáže vcítit do pocitů člověka.

Povahové a charakterové rysy

Je to úžasné plemeno. Opravdu pozná, jakou máte náladu. Záleží určitě na majiteli. V našem případě je to hravé plemeno, které s výcvikem velice dobře poslouchají a nejsou není nijak agresivní.

Prostředí

Toto plemeno se hodí všude. U nás je v bytě, ale rádi chodíme i na delší výlety, které hravě zvládá. Určitě se však nehodí do venkovního kotce,už jen kvůli tomu, že miluje lidskou přítomnost. Je to opravdu společenský pes.

Pohyb a aktivity

Je to vhodně pro aktivní i pasivní lidi. Toto plemeno se skvěle přizpůsobuje. My chodíme na delší procházky, výlety apod. Všechno zvládá. Ale někdy si jí půjčí babička a ta už tolik chodit nemůže. Náš Cottonek se však skvěle přizpůsobí a zklidní se. Určitě je i pro starší lidi, kteří chtějí společnost.

Výchova a výcvik

Je to můj první pes v životě, takže je určitě vhodné pro začátečníky. Jsou inteligentní a snadno se s nimi cvičí. Chodili jsme do psí školky a dokázala si hrát i s novofunlanďanem.

Zdraví a péče

Měli jsme pár zdravotních problémů, ale šlo asi jen o náhoud...kýla a vyhřeznutí třetího víčka. Jinak zdravý pes, není přešlechtěný. Je náročnější kvůli péči o srst....typická je dlouhá srst, která se však musí česat, jinak se zacuchá a to je pak rodeo. Ale jde to vyřešit i slušivým střihem a pak je to bez problémů.

Další informace

Jelikož je to roztomilý psík, snadno si svou šikovností získá člověka na svou stranu...a pak se i lehce rozmazluje :-) Ale jinak nemá chybu.

PP, bez pp, množírny, útulky

Máme pejska od jedné rodiny, která si dala inzerát. Pejsek je čistokrevný, ale bez PP. Nám je to jedno, na výstavy nechodíme. O žádných komplikacích nevím.