Zkušenost uživatele s plemenem

 Šeltie
Náročný na pohyb Vyžaduje péči o srst Pro držení doma Pro držení venku
Vloženo: 13.02.2015
Uživatel: Niky
Plemeno: Šeltie

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Původně jsme chtěli kolii dlouhosrstou,jenže máme byt a tak jsme jednou zjistili ,že existují šeltie,které jsou vhodné jak do bytu tak do domku.. a mé šeltičce bohatě stačí balkon :-)

Povahové a charakterové rysy

Učenlivé,chytré,pro sport a pro "gaučing" ,citlivé,hodné,někdy se bojí menších dětí,společenské,někdy uštěkané takže odmalička za štěkot okřiknout. pokud chce dítě vychovávat šeltii samo doporučuji věk 11 let.. pokud dospělí s dětmi aby měl nejlépe děti ve věku 6 let. domácnost neničí pouze výjimečně.

Prostředí

Domek venku pouze přes léto a jaro,nesmí být ,ale moc horko nebo zima. Vhodné taky do bytu s balkonem.

Pohyb a aktivity

Psí sporty (agility,canicross, dagdancing...) může to být taky´gaučák. My děláme canicross,agility,dogdancing,výstavy.

Výchova a výcvik

Páníček nesmí být nervozní na šeltii se to pak přenese a může být psychicky labilní a mít strach s páníčka,jinak se vychovává jednoduše.

Zdraví a péče

Oční nemoce podobné jako u kolií (CEA) výjimečně dysplazie kyčelního kloubu nebo loketního kloubu.. jinak nejsou moc náchylné.

Další informace

Když se pejskovy nevěnujete tak vás otravuje :-D Nejlepší je s pejsek trávit nejvíce času.. Jsou uštěkané to je jejich zlozvyk.. šeltii doporučuji starším lidem,mladým , a mladým s dětmi věku 6 let . Nejsou vhodné pro alergiky.!!!!

PP, bez pp, množírny, útulky

URČITĚ S PP!!!!!!!!!!!!! ŠELTIE JSOU TREND A TAK PO NICH MNOŽÍRNY MAJÍ POPTÁVKU!! ŠELTIČKU MAM Z CHS Z BENEŠOVSKÉ ZAHRADY...