Zkušenost uživatele s plemenem

Vloženo: 10.12.2014
Uživatel: Janka

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Sestra má silnou alergii na psí srst. Žádné chlupy na nábytku, oblečení, atd.

Povahové a charakterové rysy

Pes je velmi oddaný své rodině. Je silně fixovaný na své majitele. Prvního peruána, kterého jsem měla byl nedůvěřivý k cizím lidem. dlouho mu trvalo než někoho přijal do své blízké rodiny. Všechny si moc dobře pamatoval a po pár dnech i přivítal.

Prostředí

Vhodnější do bytu, než na zahradu. Ale je zvyklý na výkyvy teplot.

Pohyb a aktivity

Je velmi aktivní. Potřebuje dostatek pohybu jinak se nudí.

Výchova a výcvik

Inteligentní povaha, rychle porozumí úkolům. Pak už to chce jen cvičit opakovaně. Potřebuje dostatek pohybu jinak moc neposlouchá. Myslím že je vhodný i pro začátečníky, kteří se mu hodlají opravdu věnovat.

Zdraví a péče

Kůži je dobré mazat (sádlem, olejem či kvalitním krémem), aby nebyla suchá. Občas se může stát, že při hře s jiným psem bude kůže poškrábaná, ale to se do pár dnů zahojí samo. Plemeno je zvyklé na výkyvy teplot, je jen na pánovi zda začne psa oblékat.

Další informace

Pes je hodně fixovaný. Dnes už vlastním druhého peruánského naháče a ten dost štěká a pláče, když je doma sám víc jak hodinku dvě.

PP, bez pp, množírny, útulky

Pejsky máme z chovných stanic, především protože je jinde ani neseženete. Problém bývá s ušima, v mladém věku se hodně lámou. Jinak je to naprosto inteligentní a rozumné zvíře jak jen to je u psa možné, rychle se učí. Je to úžasné plemeno.