Zkušenost uživatele s plemenem

 Barevný boloňský psík
Pro začátečníky Vyžaduje péči o srst Pro držení doma I pro seniory
Vloženo: 01.11.2014
Uživatel: Verulisek

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Protože jsme kdysi hledali nějaké plemeno, které miluje svoji rodinu a hodí se k dětem.

Povahové a charakterové rysy

Je velmi kamarádský, vhodný k dětem. K ostatním psům se chová hezky, ale záleží jak ten pes vypadá, tedy pokud je větší než ona bojí se ho a utíká a pokud je menší a rozumí si sním, ale umí dát i najevo, že se jí se psem nelíbí a tak třeba na něj zavrčí. V tomto případě je nejlepší psy od sebe oddělit. Děti má ráda. Je to velmi společenský pes takže není moc rád kdyby byl sám. Samozřejmě každý pes není povahově stejný takže by to měl každý chovatel brát jen obrazně velmi záleží na výchově. Toto jsou jenom moje zkušenosti.

Prostředí

Díky tomu, že toto plemeno je malého vzrůstu tak si myslím, že se hodí jak do bytu tak i do domku. Samozřejmě pes vždy ocení když bude mít velkou zahradu na které se může vyřádit. Zkušenosti s boudou nemám, ale myslím si že by to byla špatná volba jelikož tento typ psa je veliký gaučák.

Pohyb a aktivity

Jelikož tento ty psa je "gaučák" tak moc velké nároky nemá,ale nějaké ty procházky by jste mu dopřát určitě měli. Zkoušela jsem i agility a když se tomu budete věnovat tak ten pes je i schopný se plno věcí naučit.

Výchova a výcvik

Zdraví a péče

Další informace

Měli by jste se mu dostatečně věnovat.

PP, bez pp, množírny, útulky

Pochází z nějaké chovné kvalitní stanice, ale je bez pp. Jsme velmi spokojeni.