Zkušenost uživatele s plemenem

 Rotvajler
Dobrý hlídač Pro zkušené kynology Pro držení doma Pro držení venku Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 26.10.2014
Plemeno: Rotvajler

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Je to naprosto nekonfliktní pes - pokud máte zkušenosti je strašně snadno vycvičitelný - něco jako 100% přivolání u něj máte vždycky, zbožňuje dět, zároveň je neskutečně citlivý a něžný, je to jediná rasa u které bych se nebála nechat svoje dítě o samotě(v rámci mezí samozřejmě) miluje ostatní zvířata včetně koček a koní, lidi. Můžu s ním dělat jakoukoliv aktivitu všechno ho baví. V neposlední řadě je to skvělý hlídač

Povahové a charakterové rysy

NA RTW má spoustu energie, rozhodně nedoporučuji do bytu - takový pes musí mít boudu a minimálně 2x denně vycházku k tomu, miluje výcvik a aktivitu která má smysl - poslušnost za odměnu míčkem a podobně. Miluje ostatní psy, miluje děti, u dětí se vůbec nebojte - asi to nejlepší co můžete domů zvolit k dítěti krom stafbulla :-) pobyt o samotě je pro toto zvíře samozřejmostí - nic neničí nevyje poslušně čeká a hlídá.

Prostředí

Jedině k domku, lidé co mají tyto psy v bytě odsuzuji. Pes může být celoročně venku i v mínus dvaceti. Není žádný problém. Je pravda že je to pes který se přizpůsobí - může žít na statku i v rušném městě, ale opakuji - byt prostě není vhodný (tento pes má celý den lítat, má mít povinnost hlídání atd rozhodně není určen k tomu aby se válel na gauči - ikdyž to má taky rád :D )

Pohyb a aktivity

Pokud chcete něco dělat na 200% je tu RTW - pokud máte psa u boudy stejně musíte alespoň 1x denně vymyslet aktivní činnost - výcvik - obrany, agility, aport (něco co má pravidla a zaměstná mozek), tahání vozejku pneumatiky. Nebo 2x na procházku. Poslušnosti pro něj nejsou probém ale není to výzva - jsou hodně chytří RTW si v duchu říká "proč to furt opakuješ vždyť á to znám, já to tedy udělám" ale laxně :D pokud ůjde o něco akčnějšího - pasení koz, dobytka, obrany, agility tam se na svho RTW můžete spolehnout na oněch 200% je schopný porazit i daleko atletičtější psy, ale ten Váš do toho tá daleko víc síly.

Výchova a výcvik

Je velmi jednoduše vycvičitelný. Nezáleží jeslti jste profík nebo začátečník a máte prvního psa, záleží jeslti máte cit pro psy a víte jak ovládat jejich energie a jak s nimi pracovat. A to neumí skoro nikdo :-) pro mě tento pes byl hračka - vychovat ho, od4.měsíce mě pes poslouchá na písknutí a nikdy jsem neměla nějaký závažný problém/ani méně závažný. Prostě "funguje jak má" Pozor! RTW je pozdní plemeno - nečekejte že jako malý bude hodně aktivní byt v půl roce bude vypadat jako velký chlapák je to mimino větší než ostatnáí psí mimina - i ve výcviku - složitější cviky od něj žádejte v dokonalosti až kolem roku a půl, to samé výdrž - v půl roce jsou velmi "unaveni" neradi běhají atd - dete jim čas a využívejte toho že vás pejsek poslouchá na slovo. Víc po něm nechtějte.

Zdraví a péče

Psa jedině s PP už jen kvůli tomu abyste měli toho dokonalého psa povahově jako mám já. Dále samozřejmě problém dysplazie - můj pes měl do půl roka striktně zakázáno větší aktivity. Do 12 měsíců žádné skákání, větší tůry.(vhodné je plavání) Okolo 14měsíce začal dělat agility, vícee pohyb za míčkem aport a podobně.

Další informace

PP, bez pp, množírny, útulky

S PP, pes je zdravý jako řípa