Zkušenost uživatele s plemenem

 Dobrman
Dobrý hlídač Pro zkušené kynology Náročný na pohyb Pro držení doma Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 12.12.2017
Uživatel: Aneta Sovová
Plemeno: Dobrman

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Zvolil si ji už můj otec,takže jsem s dobrmany žiji od narození

Povahové a charakterové rysy

Velice klidné plemeno.Má rád svého pána a váží si času s ním.Je dobrý hlídač a zároveň super psí společník jak k dětem tak k jiným zvířatům.

Prostředí

Záleží jak psa navyknete.Můžete ho mít celoročně venku nejlépe v zatepleném kotci,ale pokud bude mít dostatek pohybu může žít v pohodě i v bytě.

Pohyb a aktivity

Dobrman má dvě povahy a obě se mu zamlouvají.První je ta že si s vámi rád lehne do postele a bude s vámi koukat na TV.A pak tu druhou kde miluje sport a aktivity a mohl by si hrát a cvičit celý den.

Výchova a výcvik

Pokud se z výchovou začne hned je to nejlepší.Plemeno je vhodné pro každého jen to chce aby si budoucí majitel zjistil jak je plemeno náročné a co vyžaduje a sám zvážil zda to psovi dokáže dát.Hlavně aby psa bral jako společníka a ne jako psa co bude všechny děsit aby si zvýšil ego.

Zdraví a péče

Trpí často na srdeční poruchy.Srst nepotřebuje úpravu možná tak jednou za čas vykoupat.Časově to chce aby se mu někdo věnovat aby ho vybyl třeba u kola nebo taky aby mu unavil mozek.Chce to hodně času na výchovu denně potřebuje přísun pohybu.

Další informace

Chtělo by to si vybrat sport který s pejskem budete dělat at uz je to jen poslušnost nebo třeba bikejording,chce to dopředu vědět co se psem budete chtít dělat.

PP, bez pp, množírny, útulky

Měli jsme s pp pak postiženou fenku bez pp a ted opět s pp.Doporučuji bud pejska s pp z ověřené chs nebo z útulku :)