Sbírka pro Beníčka s nemocným srdcem Sbírka ukončena

Sbírka pro Beníčka s nemocným srdcem

Vybraná částka:
11 167 Kč
Cílová částka:
10 000 Kč
Čerpáno: 2 237 Kč

Vyhlašujeme sbírku na Beníčka, který má špatné srdce a zadní nohy. Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 140008.

Datum vyhlášení05.09.2014
Předpokládaný termín ukončení31.12.2014
Zodpovědná organizace:Záchranná a odchytová služba pro zvířata - Petr Prokeš

Vyhlašujeme sbírku pro Beníčka, kterého má v péči Petr Prokeš- záchranná a odchytová služba pro zvířata. K dispozici je náš transparentní účet  2800485041/2010 a variabilní symbol 140008.

Stručný popis

Kdo je Beníček

Žila byla na světě jedna lidská zrůda. No, ono jich je vlastně hodně, ale my si povíme konkrétně o téhle. Tahle lidská zrůda měla pejska, křížence německého ovčáka. Dokud to byl mladý hravý pes a dokud hlídal, bylo vše v pořádku. Jednoho krásného dne lidskou zrůdu věrný pes ale omrzel a tak jej zrůda vyhnala. Věrný pes nechápal, co se děje. Neustále se proto zdržoval v okolí svého dosavadního bydliště..... Dny ve vyhnanství se měnily v měsíce, měsíce v ROKY..... Celé DVA ROKY. Beníček žil kdesi v zahrádkářské kolonii v Krapici. Čím se živil, kde spal - to nikdo neví. Až jednoho dne si jej všimnul jistý pan Pultar z Františkových Lázní, a společně se svou rodinou se rozhodl, že se pokusí pro Beníčka najít pomoc. Stalo se. Ben nalezl chvilkové zázemí, plnou misku, a ruku, která jej pohladí. Dostalo se mu i odborného ošetření, ale.... roky o hladu, v mrazech, v mokru se na něm moc podepsaly. Kromě velmi špatných zadních nohou má velký problém se srdíčkem, a jeho dny, které stráví ještě na tomto světě, se pomalu, ale jistě krátí. Zoufale a ze všech sil se pokoušíme Beníčkovi najít někoho, kdo mu alespoň v posledních pár měsících vynahradí to, co si musel prožít. Nejde ani tak o luxus, ve kterém by měl být, jako spíš o chápající lidskou duši, která dokáže dát takovému pejskovi to, co potřebuje ze všeho nejvíc. Lásku. V tomto případě Lásku do konce života.... A pokud to ne, tak alespoň někoho, kdo by mu přispěl na léky na srdíčko......Veškeré podklady o jeho zdravotním stavu, včetně účtů a kontaktu na ošetřující lékaře jsou samozřejmostí. Ben potřebuje cca 1000,-Kč na maso/ měsíc. Léky na měsíc (Vetmedin, Furon, vitamíny, případně ještě ATB, kloubní výživa apod) stojí 2500-3000,-Kč dle druhu a nabízené ceny. Péče o Bena je tedy měsíčně někde okolo 3500-4000,-Kč. Najde se někdo, kdo dá kousek svého srdce?

Jaké má Beníček možnosti:

  1. Beník nalezne nový domov u někoho, kdo si bude moci dovolit jeho léčbu a nebude mu vadit, že s ním stráví pouze pár měsíců
  2. Budeme hledat různé dočasné péče, a v jedné z nich Beník dožije (s tím, že bude měnit pořád prostředí, režim....a bude se muset najít sponzoring pro jeho léčbu
  3. Euthanasie. Víc možností prostě není.

Na videu si můžete všimnout špatných zadních nohou a dýchání slyšíte sami.

Aktuality - vybíráme z události Beníček s nemocným srdcem

13.10.2014

Dobrý den,
posíláme pozdrav z Klatov. Tulák už si konečně úplně zvykl. Už pochopil, že se dostal do "velké rodiny", že to, co se hýbe se už bohužel nesmí zakusovat. Občas to ještě zkusí, ale už se napřed podívá, co já na to, a když zjistí, že nesouhlasím, tak útrpně povzdechne a nechá kočku být. Adoptoval si čtyři malá koťáka. Teda obráceně, čtyři malá koťátka si adoptovala jeho. Není z toho nadšen, také kdo by chtěl být ve vysokém věku otcem, že. Ale stará se dobře. Olíže je, nechá je aby po něm skákala a nechá se ozobávat. Stále má dvě kočky, které se mu nelíbí, ale všichni už to víme, tak to zvládáme.

Srdíčko se ustálilo, nožky se pořád zlepšují, jeho síla také. Takže už nemůže běhat venku bez stopovačky. Špatně vidí. A na louce to napral úplně opačným směrem a pak plašil, protože nevěděl kde je. U koní je raději přivázaný na dlouhé šňůře, protože se koní bojí a utíká před nimi a je mu jedno kam. Dostane vždy deku a rád počká, než vše udělám a vyrazíme na procházku.

25.9.2014

Dobrý den,
posílám pár fotek - dva Beníci na jednom gaučíku (je to spolek invalidů, velký Beník srdíčko a nožky a malý Beník je slepý). Beník se opravdu hoooodně zlepšil - Flexadine na nohy je fakt zázračný, nohy ho přestaly bolet. Samozřejmě kulhá na tu přeraženou, ale ta druhá je plně funkční. Srdíčko se také zlepšilo, takže už Vetmedin nemusí brát. Dostává Fortekor a Furon a stačí to. Voda z plich už na jedné straně zmizela úplně, na druhé to ještě drobet zlobí, ale můžeme být rádi.... Celkově hodně pookřál. Hodně jí, už není unavený. Užívá si dlouhé procházky.  Jen je to spratek a musíme dávat hodně veliký pozor. Útočí bez varování a je opravdu velice rychlý. Už víme, co mu vadí, tak se snažíme to co nejvíce eliminovat. Ale stále ho neznáme úplně, tak musíme být pořád ve střehu. On si prostě myslí, že mu musí jít všichni z cesty. 
Už slyší na jméno (vnučka ho přejmenovala na Tuláka) a začíná akceptovat i základní povely. Ke mně a zůstaň. Nesmíš se mu nelíbí. Protože je to často používané. Fakturu ještě nemám, pí. doktorka ještě objednala fortekor a pak to vše sepíše. Až bude hezčí počasí, pošlu fotky z procházek.
Mějte se hezky.

Jitka Pišková a Ben/Tulák

14.9.2014

Beník prý zbožňuje foťák a tak je dost těžké ho vyfotit. Než paní stačí zaostřit, tak jí olizuje obličej. Až ho bude fotit někdo jiný, bude to lepší. Kočky rád nemá, musí se hlídat. Jedna maličká drsoňka se rozhodla, že tahle velká kočka je fakt super a snaží se neustále kamarádit. Ben jí bere. Ostatní se mu vyhýbají a některé trucují ve sklepě. Na koně zkoušel štěkat, ale ti mu hned vysvětlili, kde je jeho místo. Zítra bude doma se smečkou prvně sám, tak držte palce.

13.9.2014


Haló haló, všichni teď povinně držte palce. Dnes ráno přijela pro Beníčka úžasná paní Jitka Pišková z Klatov. Nabízí mu milující domov, velké zkušenosti s takto nemocnými pejsky a úžasným citem. Podívejte se jen na super luxusně vystlaný kufr auta  To si nedovedete představit, jak se tam okamžitě uvelebil jak ředitel  Jediné, co by mohlo ohrozit Benův nový domov je, že by se nesnesl s ostatními domácími "lazary"  Prosím všichni držte palce, ať má konečně své DOMA. Zároveň bychom chtěli požádat, aby už nikdo neposílal příspěvky pro Bena. S paní jsme se domluvili, že vybrané finance budou použity dále na léčbu, o krmení a další se postará sama. Veškeré doklady a vyúčtování budeme pravidelně zveřejňovat. Všem moc děkujeme!

7.9.2014

Dnes jsme měli Bena na celý den u sebe a můžu říct, že na něm dnes bylo vidět, že je mu asi i lépe. Už tak strašně nesípe, a dokonce se i chvilkama usmíval. Vyhříval se na sluníčku a bylo vidět, že si vyloženě užívá odpočinku. Taky se na Bena ozval celý jeden zájemce. když jsme mu po telefonu říkali, jak na tom je, v půlce věty nás přerušil slovy "děkuji nashledanou" a položil telefon.... Tohle nechápu: Za Bena nikdo nemusí utrácet, o krmení a léky se postaráme. Je nekonfliktní, vhodný k dětem, nevyžaduje de facto VŮBEC NIC pokud by byl na zahrádce, krom kousku místa. A z deseti milionů lidí v republice se nenajde NIKDO....

3.9.2014

Dnes ve 23:07 nám volala Beníčkovo dočaskářka Jitka, že Beník má problém, na chvíli zkolaboval, velmi ztěžka dýchal. Po příjezdu na místo ve 23:18 bylo okamžitě rozhodnuto o přepravě na veterinární pohotovost. Za dobu, kterou jsme strávili cestou a poté v čekárně, se Beník trošku srovnal. Jak ztěžka dýchá vidíte na videu. Po prohlédnutí a ošetření veterinářkou, byl opět velmi rychle odvezen k Jitce, protože přímo do ordinace volala PČR Karlovy Vary s žádostí o odchyt psa na Sokolovské ulici, konkrétně restaurace "U Břízků". Po domluvě na MP, jsme odchycenou fenečku odvezli k nám. Beníkovi můžeme v tuto chvíli všichni držet palce, jak vidíte Beník musí mít dohled, nemůže zůstat bez dozoru v kotci. Ihned v pondělí se pokusíme domluvit kontrolu na kardiologii a uvidíme, co dále. Držte palce.

3.9.2014

 

Ještě bych chtěl dodat takovou poznámku. Beník potřebuje zahrádku u domku, kde by měl možnost třeba na noc jít spát alespoň do kotelny, do chodby.... procházky nevyžaduje, protože je nezvládá, vůči zvířatům je nekonfliktní, a myslím si, že je vhodný i k dětem. jsem překvapen z vlny solidarity, že Vás tolik nabídne pomoc na zakoupení léků a krmiva. Zároveň Vás ale moc prosím o poptání se mezi známými, kdo by měl kousek místa, kdo by byl ochoten nechat jej u sebe dožít.....Spoustu věcí můžeme zařídit, přepravu, klidně i následně "poslední cestu", pomoc s léky a krmením, ale nejaktuálnější je domov...šetření proti parazitům po operaci.

2.8.2014

Dnešní vyšetření bohužel prokázalo u Beníčka tzv. dilatační kardiomyopatii. Laicky řečeno - srdíčko se zvětšilo, srdeční stěny ztenčili, a srdce nemá sílu pumpovat krev, i když jede na 100%. Krom dušnosti, nezvládání normálního pohybu atd ještě hrozí usazování krevních sraženin přímo v srdci a další komplikace. Jedna z komplikací, která lze řešit medikamenty, je plicní edém a celkové převodnění organismu. Byl nasazen Furosemid, který by měl v konečném efektu Beníkovi usnadnit dýchání, a byla upravena dávka Vetmedinu, který dostal na srdíčko. Antibiotika samozřejmě zůstávají. Kdo se už někdy u pejsků s tímto problémem setkal ví, že toto je bohužel neřešitelný problé.U lidí, pokud je léčba medikamenty bez úspěchu, nastupuje transplantace. To je asi tak vše, co jsme pro Beníčka mohli udělat. Ben bude potřebovat každý měsíc minimálně 1000,- na krmení, a MINIMÁLNĚ 1800,- na léky na srdíčko, plus kloubní výživu ještě navrch:-( Dotaz na závěr....našel by se někdo, kdo by nechal u sebe Beníčka dožít? Ten život se mu moc nepovedl....

2.8.2014

Rádi bychom za sebe i za současnou dočaskářku Jitku poprosili o pomoc pro Bena. Bude potřebovat dlouhodobě kloubní výživu a kvalitní stravu s různými doplňky. Potřebujeme vitamín C, ten u nás dáváme všem pejskům, dále lososový olej, echinaceový sirup, maso, atd. Postupně budeme zveřejňovat další faktury z veteriny tak, jak se budou provádět další vyšetření. Krmení pro Bena je asi za 1000,- kč měsíčně, ten zbytek pochopitelně nemůžeme předjímat. Za každou pomoc děkujeme!

27.8.2014

Beníček si dnes užíval česání a dobrůtky od dětí paní Jindříškové, kteří k nám dnes přišli na návštěvu  Pokud chcete Beníčkovi trošku přilepšit, můžete mu donést nějakou mlsku, kloubní výživu, vitamín C.... pokud nám pomůžete s následujícími účty na veterinu, můžete se buďto domluvit přímo s paní doktorkou Novotnou ve Vintířově, anebo na účet NF Psí Naděje.

26.8.2014

Dnes jsem byl s Beníčkem a Jenda Benda Malý na veterině u paní doktorky Novotné ve Vintířově. Provedlo se celkové vyšetření, odebrala se krev, výsledky by měli být v průběhu zítřejšího dne. Beníček dostal antibiotika, kloubní výživu, léky proti zánětu. Pokud nezaberou antibiotika, bude nutné udělat SONO. RTG není v tuto chvíli možné udělat, protože aby byl snímek kvalitní, musí být pejsek sedován, a Beníček není ve stavu, kdy by sedován být mohl. Bližší informace jistě podá MVDr. Gabriela Novotná, které tímto opět velmi děkuji za kloubní výživu v hodnotě 1300,- Kč, a také za výměr, na kterém je velmi lidová cena.... O očkování samozřejmě teď nemůže být řeč, pokud je na ATB. Dále jsme pořídili vitamín C a další doplňky a Beníčka jsme přemístili z kotce do vnitřních ubytovacích prostor. K Vašim dotazům - co je třeba. Zatím jsme konkrétně nedomluvili Beníčkovo nástup do dočasné péče, ale už nyní víme, že paní BARFuje, a tak granulky nejsou třeba. Uvítáme ale (a nejen pro Beníčka) vitamin C, další kloubní výživu, a nebudeme se zlobit za pomoc s účtem na veterině, který jak se bude navyšovat, tak jej budeme zveřejňovat.

24.8.2014

Byl jsem vyvenčit naše svěřence a zároveň se pořádně podívat Beníčka.... Myslím, že někteří veterináři navštěvující tyto stránky mohou potvrdit, že jsme toho už společně viděli docela dost, a že pohled na to, co je a co není skutečně "zlý" je trochu jinde. Přesto mě pohled na Beníčka a hlavně jeho chování fakt dostalo.... Pominu to, že se téměř neudrží na zadních nohách, jedna packa na tom skutečně není dobře, pominu -li to, že ztěžka dýchá, i když budu dělat, že jsem si nevšimnul, že se mu dost špatně vyměšuje, nešlo si nevšimnout něčeho, co mě docela sebralo.... Když jsem jej pouštěl z kotce, ani si mě nějak moc nevšímal, teprve když jsem na něj zavolal, nesměle přišel, natáhnul krk, abych ho mohl pohladit. Koukal, jestli to fakt myslím vážně, a když dostal navrch pár laskomin, sednul si, otřel tlamu o nohy, koukal na mě a začal výt.... Ačkoliv si myslim, že nejsem žádný "cíťa". tohle mě dostalo úplně do kolen. Jako kdyby dával najevo, co všechno si prožil, a jak moc je vděčnej, že se mu někdo věnuje.....odpoledne pořídíme nějaké fotografie a videa, aby jste si mohli udělat vlastní obrázek....Jinak takto.... pokud někdo ví o psu, který se DVA ROKY někde toulá, a i když ho čas od času nakrmí - nezbavuje ho to spoluodpovědnosti za stav toho zvířete. Jsem strašně naštván! Zase na oplátku si myslím, že lidé, kterří naprosto nezištně pejska vezmou z ulice, zařídí mu umístění a ještě jej osobně a ihned dopraví z Františkových Lázní do K.Varů -to jsou prostě andělé. Stejně tak člověk, který si jen představuje, jak ten pejsek na tom je, a okamžitě a bez váhání nabídne kus svého domova..... Takže celá rodina (promiňte, nepoamatuji si křestní jména) Pultarových a paní Jitka Turzová - prostě jste andělé, a já Vám moc děkuji..... čekám posledních pár informací, a zveřejníme jméno toho......******

 

 

Další informace: 

Beníček - FB událost

Web - Petr Prokeš

 Dárci 

otevřít/zavřít seznam

5.9.2014 200 Kč Kubričan
8.9.2014 500 Kč TURNOVSKÁ MIROSLAV
8.9.2014 500 Kč Zuláková Hana
8.9.2014 500 Kč HANA HEMZACKOVA
9.9.2014 300 Kč VITHAUS STANISLAV
9.9.2014 300 Kč VOTRUBOVÁ LUCIE
9.9.2014 200 Kč Langerová Pavlína
9.9.2014 60 Kč GABRIELA JECMENKOVA
9.9.2014 500 Kč Markéta Novotná
9.9.2014 200 Kč Radka
10.9.2014 500 Kč CHYTILOVA LUDMILA
10.9.2014 3 000 Kč BEER JAN
10.9.2014 300 Kč Michaela Pavlíková
11.9.2014 500 Kč KAPLANOVA SYLVA
11.9.2014 300 Kč TATANA PERGLEROVA
11.9.2014 800 Kč STRAKOVA LUDMILA
12.9.2014 200 Kč BORŮVKOVÁ MARCELA
12.9.2014 300 Kč ZEMANOVÁ JANA
12.9.2014 200 Kč Iveta Chalupová
13.9.2014 1000 Kč Jitka Streitberg
15.9.2014 150 Kč Petra Hasenöhrlová
15.10.2014 80 Kč Judita Jarůšková

 Faktury 

otevřít/zavřít seznam

Kam dál: Probíhající sbírky