Sbírka na sraženou fenku německého ovčáka

Sbírka na sraženou fenku německého ovčáka

Vybraná částka:
130 423 Kč
Cílová částka:
150 000 Kč
Čerpáno: 107 972 Kč

Vyhlašujeme sbírku na fenku NO, kterou srazil vlak. Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 140086.

Datum vyhlášení19.03.2024
Předpokládaný termín ukončení30.04.2024
Zodpovědná organizace:Německý ovčák v nouzi, z.s.

Psí útulek Bohumín píše:
V neděli 17.3. jsme byli městskou policií Bohumín přivoláni k cca 3leté fence NO, která ležela sražená, bezradná a zraněná v kolejišti u nákladního překladiště Bohumín-Vrbice. Než jsme přijeli na místo, fenka se dokázala alespoň odplazit do příkopu, kde jí už nehrozilo žádné další nebezpečí. Po našem příjezdu si fenka naštěstí nechala nasadit košík a při manipulaci byla odevzdaná, velmi klidná a hodná. Pak se tato statečná holčička nechala přemístit na deku a převést na veterinu. Na veterinární klinice zjistili, že má nejen potrhanou svalovinu na zadní noze, ale bohužel i poraněnou páteř. Naštěstí fenka relativně dobře reagovala na podněty zadních nohou, které prokazovaly jejich citlivost a tedy alespoň částečně zachovanou funkčnost míchy. Fenku jsme pojmenovali Naděje, protože přese všechno má stále velkou šanci na úplné uzdravení. Fenka se včera podrobila operaci, která dopadla dobře. Bližší informace budeme vědět dnes po velké vizitě, jakmile je budeme vědět, hned je sem doplníme.

Dočasné umístění 
Jsme městský útulek a bohužel není v našich možnostech jí poskytnout adekvátní péči, nejsme na to zařízeni. Pro Naději nyní hledáme dočasné nebo trvalé umístění kdekoli po ČR. Prosíme o masivní pomoc s hledáním jejího umístění. Hospitalizovaná bude minimálně do konce týdne, ale potom už bude potřebovat domácí péči. Můžete-li jí poskytnout potřebné zázemí, pište prosím na hledamdomov@gmail.com nebo volejte na 737 922 673. Všem, kteří přispějí na její operaci a rehabilitaci moc a moc děkujeme.

25.5.2024

15.5.2024

1.5.2024

1.5.2024

Fenka Naděje bojuje statečně o svou šanci na život
Po neúspěšné rehabilitaci na klinice Rochvet, kde Naděje údajně po počátečním zlepšení ztrácela zájem a chuť do života, byla doporučena její euthanasie. Naděje údajně nechtěla jíst, nespolupracovala, jen ležela na jednom boku, kde se jí vytvořil dekubitus (otevřená proleženina) v oblasti kyčelního kloubu.
Po převezení na kliniku AB vet v Bohumíně, kde jsme domluvili celkovou kontrolu jejího zdravotního stavu, bylo doporučení kliniky Rochvet ještě před vyšetřením potvrzeno, tedy byla doporučena euthanasie. Naděje údajně boj o život vzdala, není šance, aby znovu chodila z důvodu kompletního přerušení míchy, její svěrače nefungují a fungovat nebudou, je ve špatném psychickém stavu, stresována zvířaty, která se na klinice nachází a není šance zajistit jí spokojený život. Důležitou informací bylo to, že dle vyjádření kliniky nemá fenka bolesti.
Po konzultaci s Andreou ze spolku Německý ovčák v nouzi, z.s. jsme přesto nechali provést vyšetření, aby byla vyloučena zdravotní příčina Nadějina špatného psychického stavu. Velmi jsme doufali, že pokud by měla Naděje pro koho žít, zabojuje, vždyť trávit dlouhé týdny v kleci kliniky musí být psychicky náročné...
Díky dočasné ošetřovatelce NO v nouzi Žanetě, která byla ochotná Naději poskytnout domácí péči, jsme došli k rozhodnutí dát jí ještě šanci v domácím prostředí. Rozhodně bychom neprodlužovali život v bolesti, hlavní důvod byl ten, že bolest nebyl důvod k euthanasii, ale to, že fenka Naděje už zřejmě sama neviděla naději.
Naděnka byla převezena po kontrolních testech a ošetření dekubitu do Ostravy. Do domácího
ošetřování k paní Žanetě, které za tuto velmi náročnou pomoc a jedinou šanci děkujeme! U Žanety Naděje ihned pookřála, domácnost sdílí s malým psím společníkem a kočičkami a do této smečky zapadla velmi dobře. Navzdory vyřčené diagnóze se snaží stavět na nožičky, ve kterých má zachován reflex (v jedné noze celkově, v druhé v jednom prstu) vyměšování zvládá sama, venčit se chodí na kratičké „procházky" ven a moc se snaží!
Bohužel proleženina na noze (dekubit) nevypadá dobře a je nutné její neustálé ošetřování, což je vzhledem k jeho lokaci dosti náročné. Za Naděnkou dochází fyzioterapeutka Vendula denně a pomáhá Žanetě s převazy dekubitu a s procvičováním nožiček.
Naděnka má nyní obrovskou chuť do jídla a s větší chutí přistupuje i k rehabilitaci – nyní tedy bude pravidelně rehabilitovat a bude se léčit dekubit.
Naděnka bojuje a psychicky je na tom velmi dobře! I přesto, že se velmi bojíme, abychom nezakřikli její úspěch, který nyní nečekaně přišel, i přesto, že se až pověrčivě bojíme radovat, protože víme, že situace se může ze dne na den změnit, věříme, že když ona chce, a má nyní proč žít, že to společně vybojujeme a Naděje bude mít za čas milující domov a spokojený psí život ...

8.4.2024

Naděje bojuje: po týdnu rehabilitací jsou vidět malá zlepšení. Naděje se bohužel zotavuje pomalu. Pokroky s funkčností operované levé nohy jsou zatím drobné. Přispívá k tomu Nadějina nechuť k cvičení a podíl na tom má určitě i to, že se u ní v posledních týdnech jejího života střídá mnoho lidí a psychika musí dostávat zabrat. Přesto se nevzdáváme! Veterinář z polské kliniky, ve které se nyní Naděje léčí a která má v podobných případech zranění skvělé výsledky, doporučil 3-4 týdny intenzivní rehabilitace (48 000,-Kč).

Vyskytla se ale další překážka: nesnášenlivost psů se potvrdila i na této klinice. Naděje bohužel negativně reaguje na přítomnost jiných psů, a to navolno i v kleci. To nám komplikuje hledání domova. Původní plánované umístění u rodiny s více psy nám tím pádem ztroskotalo. Není možnost je oddělit a nebylo by ani v našem zájmu ohrožovat komfort a kontinuitu celé smečky. Ani Naděje by se ve společnosti tolika psů necítila příjemně.

Hledáme nový domov! Ideálně bez psů, ale zvažujeme i možnost oddělení a postupné socializace. Naděje si zaslouží klidné a láskyplné prostředí, kde se bude moci zotavovat a zároveň pracovat na překonání své nesnášenlivosti vůči psům. Nadějina cesta k uzdravení a novému domovu je plná výzev, ale s naší a vaší pomocí ji zvládne. Stále běží sbírka na rehabilitaci + hospitalizaci a léky + krmivo. I malý příspěvek na transparentním účtu ...... může Naději posunout o krok blíž k plnohodnotnému životu.

Věříme, že se pro Naději ten pravý domov brzy najde! Děkujeme za vaši podporu!

Sdílejte prosím tento příběh a pomozte nám najít Naději vhodný domov!

 

28.3.2024

Dneska 28.3.2024 jsme s kolegou Petrem fenku Naději (teď už také Naděnku) na doporučení veterinářů z AB vet, kde byla Naděje umístěná dosud, převezli na polskou kliniku. Je to z toho důvodu, že se tam specializují na rehabilitace a mají velmi dobré výsledky. Personál se k nám i k Naději choval naprosto skvěle, takže věříme, že bude Naděje v dobrých rukou a hlavně že rehabilitace pomůžou na maximum. Naděje se snaží chodit, ale veterináři viděli problém spíše s vyprazdňováním, takže rehabilitace by měly pomoct zejména s funkčností svěračů, ale také s tou poraněnou zadní nohou. Na pomoc Naději stále běží tato sbírka - velké poděkování míří zejména Vám všem, kdo jste Naději poslali či pošlete jakoukoliv finanční pomoc. Bez vás by záchrana Naděje nebyla v takové míře možná, opravdu, velmi si toho vážíme. 💙
Naděje byla při hodinovém převozu a při dalším hodinovém administrativním vyřizování velice hodná a klidná a jen ležela. Hned si získala sympatie sestřiček i veterinářky. Na polské klinice bude rehabilitovat nejméně 14 dní a poté uvidíme, v jakém bude stavu a zda lékaři doporučí další týden rehabilitace, anebo se bude moct přesunout k pěstounce. Týdenní pobyt vyjde na min. 12 000 Kč, což už bylo dnes uhrazeno a můžete to vidět na transparentním účtu Nadačního fondu Psí naděje.
Po Velikonocích by nám z polské kliniky měly dorazit fotky, ať i vám můžeme dát vědět, jak se Naději daří. Tak uvidíme. Držte tlapky. 🐾💙😊 Dnešní fotky si rozklikněte, najdete tam i videa.

21.3.2024

Stále bohužel nejde říct, na kolik byla operace úspěšná. Samotná operace byla totiž velmi, velmi  náročná a komplikovaná a bude možné říci až za pár dní, zda je vyhráno nebo alespoň nakročeno pozitivním směrem. Naděje je nyní celá bolavá a tak potřebuje hlavně odpočívat, nabírat síly a uzdravovat se. Každopádně Naděje je i tak velká bojovnice, snaží se stavět, ikdyž jí to zatím nejde a bolesti musí mít veliké. Ale, že by zase ležela skleslá v pooperační místnosti, kdepak, to také ne.  Trochu hudrá na ostatní pejsky, i to je doufejme známka pozitivního vývoje. Každopádně Naději bude čekat v nejbližší době rehabilitace - nejméně 2-3týdny. Cílovou částku jsme tedy navýšili o 10 000,-Kč. Děkujeme všem, kteří Naději pomáhají.

20.3.2024

Psí útulek Bohumín:  Právě nám dorazily fotky z veterinární kliniky a musíme se s nimi podělit, protože jsou krásné a plné... naděje. Fenka Naděje dělá svému jménu skvělou reklamu. Takhle vypadá NADĚJE! 💙 Fenka, kterou v neděli srazil vlak, rozhodovalo se o tom, zda ukončit její život, anebo jí dát šanci, zvolili jsme naštěstí tu druhou možnost - a tady je: fenka, která má zcela jiný výraz než v neděli. Musíme věřit, že to bude dobré. Děkujeme všem, kteří se zajímají o příběh Naděje.

Nebo finanční dary prosím posílejte s VS 140086 na účet NF Psí Naděje: 2800485041/2010.

Pro platby ze zahraničí: IBAN CZ0620100000002800485041, BIC kód/SWIFT: FIOBCZPPXXX,  Adresa banky: Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1.

19.03.2024 1 000 Kč SUCHÁNKOVÁ JANA
19.03.2024 50 Kč Lubomír Fiala
19.03.2024 100 Kč Platba převodem
19.03.2024 100 Kč Eliška Svátková
19.03.2024 300 Kč držíme  tlapky
19.03.2024 500 Kč HRABÁNKOVÁ OLGA
19.03.2024 100 Kč JAN BIKÁR
19.03.2024 100 Kč Poláčková Petra
19.03.2024 211 Kč ZACPAL ZDENĚK
19.03.2024 1 000 Kč MACHÁČKOVÁ MICHAELA
19.03.2024 500 Kč ANETA MOUDRÁ
19.03.2024 200 Kč Karolina Vavříčková
19.03.2024 300 Kč Buriánová Denisa
19.03.2024 2 000 Kč KÁŇOVÁ VĚRA
19.03.2024 250 Kč ANDREA ŽÁKOVSKÁ
19.03.2024 400 Kč SOBOTKOVÁ ŠÁRKA
19.03.2024 200 Kč Petra Nikorjaková 
19.03.2024 300 Kč Andrea Hrubá
19.03.2024 500 Kč Dana Pryszczová 
19.03.2024 500 Kč Martina Novakova
19.03.2024 200 Kč Iveta Přibilová 
19.03.2024 200 Kč Veronika Valčíková
19.03.2024 100 Kč Olga Rýcová 
19.03.2024 500 Kč Michaela Šamšová
19.03.2024 300 Kč Vlasta 
19.03.2024 300 Kč Markéta Vašulínová
19.03.2024 1 000 Kč Blanka Karlová 
19.03.2024 500 Kč Jiří Kopinec
19.03.2024 1 000 Kč Dita
19.03.2024 87 Kč Hana Šopovà
19.03.2024 300 Kč Kamila 
19.03.2024 400 Kč Marie Zimmer
19.03.2024 300 Kč Monika
19.03.2024 300 Kč Hana Hošková 
19.03.2024 500 Kč Pavel Šindler
19.03.2024 200 Kč Lenka
19.03.2024 200 Kč Roman Závora
19.03.2024 300 Kč Andrea 
19.03.2024 500 Kč Hana
19.03.2024 200 Kč Alena Klečkova
19.03.2024 500 Kč Andrea Nadažyová 
19.03.2024 500 Kč Petra Bajerová
19.03.2024 350 Kč Aneta
19.03.2024 500 Kč Hana Walicová
19.03.2024 200 Kč Nelli
19.03.2024 100 Kč Kateřina Riško
19.03.2024 300 Kč Lucie Wanecká 
19.03.2024 300 Kč Lenka Peigerova
19.03.2024 1 000 Kč Markéta Květoňová
19.03.2024 200 Kč Ivana Popková 
19.03.2024 200 Kč Aleš 
19.03.2024 1 000 Kč Renata Marková 
19.03.2024 200 Kč Barbora
19.03.2024 200 Kč Michaela Pecháčková 
19.03.2024 1 000 Kč David Pecháček
19.03.2024 200 Kč Petra Š. 
19.03.2024 200 Kč Barbara
19.03.2024 500 Kč Petra Sikorová 
19.03.2024 1 000 Kč Sabina Greif
19.03.2024 100 Kč Nada
20.03.2024 1 000 Kč HRUSKOVA ALENA
20.03.2024 1 000 Kč Knap Alexander
20.03.2024 500 Kč DRAHOZALOVÁ ZUZANA
20.03.2024 500 Kč LIBOR KRÓTKI
20.03.2024 300 Kč Dyduchová Hana
20.03.2024 500 Kč Vránová Antonie
20.03.2024 500 Kč NOVÝ MAREK
20.03.2024 300 Kč KOCOURKOVÁ EVA
20.03.2024 500 Kč Nováková Marcela
20.03.2024 100 Kč Gabriela Čeryová 
20.03.2024 100 Kč Kateřina 
20.03.2024 200 Kč Karin Paková
20.03.2024 500 Kč Petra Víznerová
20.03.2024 200 Kč Gabriela Sváčková
20.03.2024 200 Kč Nikol
20.03.2024 500 Kč Jana Kožušníková
20.03.2024 300 Kč Katka 
20.03.2024 100 Kč Lada Mácová 
20.03.2024 200 Kč Dominik B.
20.03.2024 500 Kč Kateřina Rosandićova 
20.03.2024 100 Kč Michaela 
20.03.2024 100 Kč Jana Doležalová 
20.03.2024 500 Kč Ilona Krótká 
20.03.2024 200 Kč Jana
20.03.2024 500 Kč Lea
20.03.2024 500 Kč Radana Sommer
20.03.2024 100 Kč Helena Hájková
20.03.2024 200 Kč  Kateřina
20.03.2024 500 Kč Andrea Kutilova
20.03.2024 500 Kč Pavlína 
20.03.2024 200 Kč Ilona Krótká 
20.03.2024 300 Kč Veronika 
20.03.2024 100 Kč Silvie Lukášová
20.03.2024 300 Kč Petra H.
20.03.2024 100 Kč Eva Pekarkova 
20.03.2024 100 Kč K
20.03.2024 200 Kč Kristýna 
20.03.2024 2 000 Kč Libuše Trinhová
20.03.2024 350 Kč Jitka P.
20.03.2024 100 Kč Adéla Tolaszová 
20.03.2024 500 Kč Lucie Hrouzková
20.03.2024 70 Kč Radka
20.03.2024 200 Kč Veronika 
20.03.2024 500 Kč Alžběta Syrová
20.03.2024 200 Kč Artur Molnár
20.03.2024 500 Kč Jana Měšťanová
20.03.2024 100 Kč Lucie Krupíková
20.03.2024 1 000 Kč Pavel
20.03.2024 50 Kč Lenka Mihalečková 
20.03.2024 100 Kč  Marie
20.03.2024 100 Kč Věra Holečková 
20.03.2024 400 Kč Radka
20.03.2024 500 Kč Květa D.
20.03.2024 200 Kč Marek
20.03.2024 200 Kč Sofia
20.03.2024 300 Kč Naděžda Protivánková
20.03.2024 1 000 Kč Alena Zawieruchová 
20.03.2024 2 000 Kč Pavlína Pospíšilová
20.03.2024 300 Kč  Sylvie
20.03.2024 1 000 Kč Jitka Pavlová
21.03.2024 300 Kč DOSTALOVA VLASTA
21.03.2024 500 Kč MANFRINOVÁ JANA
21.03.2024 300 Kč Zdeňka Sladkovská
21.03.2024 500 Kč Petra Šimáková
21.03.2024 500 Kč Hana Míčková
21.03.2024 200 Kč LINAY JOSEF
21.03.2024 100 Kč VIKOVÁ IVANA
21.03.2024 100 Kč Pawlitová Monika
21.03.2024 500 Kč Karla Fodorová
21.03.2024 500 Kč Martina
21.03.2024 500 Kč Drahomíra
21.03.2024 300 Kč Monika Szkanderová 
21.03.2024 500 Kč Radek
21.03.2024 200 Kč Adéla Robová
22.03.2024 250 Kč GEJZA ZOSTAK
22.03.2024 100 Kč Renata Chodurová
22.03.2024 200 Kč Vladyslav Svoboda
22.03.2024 500 Kč Zlatuše Růžičková
22.03.2024 500 Kč Marcela Köhlerová
22.03.2024 200 Kč Jan Hemsky
22.03.2024 350 Kč Mirka Sustkova 
23.03.2024 100 Kč Lochmanová Helena
23.03.2024 100 Kč Jakub Tomanec
23.03.2024 5 000 Kč Irena Pavic
23.03.2024 50 Kč Adéla Jurečková
24.03.2024 100 Kč Martina
25.03.2024 1 000 Kč Lukáš Nikel 
25.03.2024 1 000 Kč Vendula Svačinová 
26.03.2024 300 Kč Lenka Sládková 
28.03.2024 500 Kč Naděje
28.03.2024 300 Kč Iva
28.03.2024 300 Kč Monika Szkanderová 
29.03.2024 500 Kč Jan Machů
31.03.2024 400 Kč Petra
02.04.2024 200 Kč Jana
08.04.2024 1 000 Kč Jitka Pavlová
08.04.2024 150 Kč Marie
09.04.2024 1 000 Kč Eliška Salvová
09.04.2024 200 Kč ČUPERÁK JAKUB
09.04.2024 1 000 Kč Monika Bolcková
09.04.2024 500 Kč Michaela
09.04.2024 150 Kč Naděžda Reiserová 
09.04.2024 300 Kč Michaela Faitová 
09.04.2024 300 Kč Markéta Vašulínová
09.04.2024 3 000 Kč Lukas  Nikel
09.04.2024 1 000 Kč Dagmar Juřicová 
09.04.2024 500 Kč Marie
10.04.2024 100 Kč Nikola Vyležíková Körbelová
10.04.2024 1 000 Kč Marta
10.04.2024 400 Kč Dominik Walica
10.04.2024 400 Kč Viktorie Walicová
10.04.2024 500 Kč Martina Walicová
11.04.2024 2 000 Kč ZEMANOVA ALENA
11.04.2024 150 Kč HALÁK BRONISLAV
11.04.2024 2 000 Kč DOLEŽALOVÁ ANNA
11.04.2024 100 Kč Hana Šopová
11.04.2024 500 Kč Drahomír Kusák
11.04.2024 1 000 Kč Zuzana 
11.04.2024 500 Kč Dagmar Karkošková 
12.04.2024 500 Kč SVOBODOVA MARTINA
14.04.2024 100 Kč RADKA SITOVÁ
15.04.2024 500 Kč ROMAN HRUBEŠ
15.04.2024 400 Kč Milan
16.04.2024 1 500 Kč Lukas  Nikel
22.04.2024 200 Kč NETOPILOVA VANDA
22.04.2024 2 000 Kč Hana Čadová
27.04.2024 100 Kč útulek bohunín-fenka ,ovčák
29.04.2024 1 000 Kč Jana Doležalová
30.04.2024 400 Kč Dagmar Vašinová
30.04.2024 500 Kč Kamila Klečková
01.05.2024 200 Kč Veronika Žišková 
01.05.2024 300 Kč Kateřina Pastrňáková
02.05.2024 200 Kč HRABÁNKOVÁ OLGA
03.05.2024 200 Kč Eliška Salvová
06.05.2024 10 000 Kč RNDr.Havlová Viera
09.05.2024 5 850 Kč KRUDENC PAVEL
10.05.2024 500 Kč Margarita
15.05.2024 100 Kč Martina Mikulčíková
15.05.2024 300 Kč Kateřina Pastrňáková 
16.05.2024 500 Kč Zavodska
16.05.2024 1 000 Kč Dana Pryszczová 
16.05.2024 1 000 Kč Karla Fodorová
17.05.2024 2 000 Kč Irena Himlová
18.05.2024 200 Kč ŠIFALDOVÁ ADÉLA
18.05.2024 200 Kč Ivica Bartlová

 

Kam dál: Probíhající sbírky