Pohlaví

Fena

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 10.03.2024
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník

Podrobný popis

Momentálně zhruba tříletá fena křížence německého ovčáka. 

Velmi aktivní, temperamentní. Učenlivá, ale stále vyžadující další podněty na zaměstnání hlavy. Když se nudí, není to přijemné pro ni ani pro okolí. Zvyklá na smečku psů doma - venku za psy tahá a štěká; kočky prohání, ale neublíží, slepice ji také nevadí. Pomáhají ji vychovávat i tři dětí v pubertálním věku - je k nim moc hodná, ochotná, zvládá je respektovat. Potřebuje domov, kde bude ideálně jedináčkem, kde se ji budou dostatečně věnovat a využijou její potenciál ke sportům či jiným aktivitám.  Ne jen jako zahradní pes, ale pes do rodiny!

Poslední majitelka píše: 

V říjnu 2022 jsme se ujali další fenky - NO. Majitelé ji nezvládali (staří lidé) a tak ji přestali řešit úplně a toulala se po obci. Tak jsme si ji vzali, protože nám jí bylo líto. nechali jsme ji taky vykastrovat, načipovat a naočkovat a dali jsme jí jméno Sony. 

Bohužel nemáme úplně možnosti si poradit s jejím velkým temperamentem a po roce vidím, že to nejde. Nemáme na ni tolik času jako potřebuje a bohužel nemáme kapacitu na to, abychom ji dostatečně vytížili a ona byla v pohodě. Potom je samozřejmě nepříjemná - uštěkaná a vybíjí si svou frustraci na našem velkém psovi. Je taky velmi žárlivá a občas ve smečce dělá pekla. Potřebuje nějakou "práci" a na to u nás není čas. Upnula se na naši 16-ti letou dceru, která se jí od začátku věnuje, jak to jde.

Je moc šikovná, chytrá, ochotná. Nadšená aportértka a pro svého pána možná ještě lépe paničku, by se rozkrájela. Dcera ji naučila základní povely (sedni, lehni, ke mně) Naučila se i spin, mrtvolku, překulit se, plazit se a umí podejít mezi nohama. Na procházce se příliš nevzdaluje a je pořád v kontaktu. Ráda si hraje a je to taková nedomazlená vlčí slečna. Miluje vodu a ráda plave. Naše kočky bere, občas je prožene, ale nic jim nikdy neudělala. Slepic si vůbec nevšímá. S koňmi by se musela naučit. 

Určitě by to měl být někdo zkušený, kdo má zkušenost s tímto plemenem. Fenka se sice snese se všemi našimi psy/fenami, ale není socializovaná. Asi by byla ideální jako jedináček, pro někoho, kdo se jí bude věnovat a ona nebude muset žárlit na ostatní zvířata. Ne na hlídání, kde by neměla kontakt s páníčkem/paničkou. Při procházkách tahá a štěká na všechny, které potká (psi i lidi). Kontakt jsme nikdy nezkoušeli. Co se týče lidí je to vítací typ - doma i venku. Máme 3 dcery ve věku 14-16 let a nemá s nimi žádný problém. Nicméně dcery ví, jak se chovat ke psům a se všemi zvířaty mám běžně pomáhají. Se zlomeným uchem k nám již přišla. Žádná jiná zdravotní omezení ani problémy nemá.Bereme ji samozřejmě i do domu. Je čistotná, umí si říct, že chce jít ven. Nikdy nic nezničila, ale nikdy nebyla v domě sama (ve smyslu několika hodin).