Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Tail Story z.s.

Podrobný popis

Sladká ROSE hledá DOMOV nebo i dočasnou péči ❤️

Rose je úžasná mladá holčička, argentinská doga, v létě jí budou 2 roky.
Miluje lidi, tulení a mazlení. Je úžasná i k malým dětem. Pořád rozdává pusinky, chodí si pro pohlazení. Venku si dokážeš poběhat, na vodítku ale chodí relativně hezky a moc netahá, není nijak extra akční. V novém domově bude ráda za výlety a procházky, ale i povalování se na gauči nebo relax na zahradě.

Rose u nás žije pohromadě s ostatními pejsky, na jejich společnost je zvyklá, ráda si s nimi pohraje, ale tváří se, že se klidně obejde i bez nich. Poslední dobou Rose ale začíná trošku zlobit, asi jak holčička dospívá, vybrala si některé pejsky, které pozoruje, číhá na ně a najednou po nich vyjede. Netušíme, jestli je to ze strany Rose nějaká hloupá hra, lovení, nebo se jí prostě nelíbí. Každopádně to nás všechny přestává bavit. Rose se nepere, jen ty pejsky tak nějak “usazuje”, ne všichni si to však nechají líbit, a tak poslední dobou řešíme stále nějaké vrčení a šarvátky. K lidem je však úžasná a  kudy by jim neublížila.

Hledáme proto Rose nový domov, budeme rádi i za dočasku, ve které by jí dočasní páníčci ukázali velký svět kolem, se kterým se u nás zatím moc nepotkala. Čím víc toho Rose ve své dočasné péči pozná, tím snadnější pro ni bude následná adopce a aklimatizace v nové rodině.
Rose může být v nové rodině psím jedináčkem nebo parťákem k dalšímu pejskovi, tady si ale musí být nový majitel jistý, že si poradí s výchovou a případnou korekcí nežádoucího chování ze strany Rose. Správná výchova je vždy základ. Rose je něžná, zlatá a milá fenka, je to však stále argentinská doga, která může být občas tvrdohlavá se sklony rozhodovat se a jednat podle sebe.

Rose může žít s dostatkem pohybu a zaměstnání v bytě i domě, dříve byla zvyklá i na kočky, ale je to argentinská doga, takže případně opatrně.

Jednu věc jsme zapomněli zmínit, Rose je hluchá, už se tak narodila. Krom toho, že je při komunikaci s ní potřeba víc gestikulovat, nepovažujeme její hluchotu za hendikep. Klidně může běhat na volno (samozřejmě jen tam, kde je to pro ni bezpečné), svého páníčka si Rose hlídá. Pro hluché pejsky skvěle funguje i vibrační obojek, který pejska upozorní, že se na Vás má podívat, a Vy už mu pak gesty můžete ukázat, co po něm chcete.

Moc za Rose prosíme, je to typický kontaktní pes, původně jsme mysleli, že bude moct zůstat u nás, je skvělá a bude nám moc chybět, pro Rose ale bude vhodnější, když bude mít svoji rodinu, svého člověka, víc jen pro sebe, bude tak šťastnější.

Rose je očkovaná, čipovaná, odčervená a kastrovaná. Do nové rodiny půjde po podpisu adopční smlouvy a uhrazení paušální náhrady nákladů spojených s péčí o psa ve výši 4.500 Kč. Rose se nachází nedaleko Kroměříže.

V případě zájmu o Rose nám prosím vyplňte dotazník pro uchazeče o adopci https://drive.google.com/open?id=1cqE-W-Yl3VVyQthTd69moqZjzknKkUivlyOB1GMUqEo, nebo nám napište pár informací o sobě na e-mail info@tailstory.cz nebo na messenger Tail Story & Útulek Bouda. Děkujeme.

Prosíme, nevolejte nám ani nepište dotazy, zda je pejsek volný. Inzeráty platí do smazání.

Moc děkujeme i za případné sdílení.