Pohlaví

Fena

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Tosa-Inu
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: OS na ochranu zvířat Toulavé Tlapky

Podrobný popis

Berica, kříženka tosa inu, čeká na domov.
Berica k nám přiletěla z Jižní Koreje se svou sestrou Becky. Byla zachranene z farmy na psí maso jako větší štěňata a potom do roka byly v záchranné organizaci. Pracovali tam s nimi, dělali socializaci, ale u některých prů nejde změnit povaha a za pár měcíců vykouzlit bezproblémového psa při zanedbané socializaci v nízkém věku. Pes není automaticky krotký kámoš pro každého, pokud se neochočí jako štěně. Neochočený pes zůstává často divoký a nemá rád kontakt s lidmi. 
Berica byla po příletu úplně v háji. Obě holky se zhroutily ze ztráty ošetřovatelů. Všech se hrozně bály, až panicky. Byly i hodně hubené, to vše dělá stres. Lidem jsme se snažili vysvětlit, že taková stvoření nemůžou do bytu do města, že nemůžou být jedináčci, nejsou vhodná k malým dětem, králíkům, malým psům... Je to pořád Tosa! I když ne výstavní typ, pracovní rysy ji ale zůstávají. Hlídač srdcem. Pro svého pána a svoji smečku cokoliv.
Tosy ostře hlídají, někdy i vyjíždí na cizí psy, jsou dominantní a extrémně citlivé, fixované na majitele a nesnáší změny. 
Holky jsme nakonec daly po nějaké době do smečky, abyl to nejlepší nápad. Obě získaly sebevědomí, začaly přibírat a krásně se otevřela jejich povaha. Přestaly se bát, začaly se mazlit. Zlepšení o tisíc procent! Becky na tom není ještě tak dobře, ale Berica už může hledat domov. 
Domov, kde rozumí takovýmto psům a jejich křehké duši. Domek se zahradou, nebo byt mimo město. Kde je také druhý pes, mladý, sebevědomý, vyrovnaný, vychovaný, který bude Berice udávat směr. Rodina bez dětí, ne příliš aktivní. Tosy nejsou aktivní, nebaví je výcvik ani výlety. Je to domácí gaučák, asistentu u zahradničení a obejít si známý lesík. Hlídat bude jako čert, který vyhazuje lidi už od brány a vyprovází je z pozemku. Je nenáročná pro lidi, kteří nemají čas se věnovat dennímu mnohahodinovému výcviku psa, a nechodí na túry, spíš si doma něco okopávají na zahrádce a věnují se svému pozemku. 
 
Berica je kastrovaná, očkovaná, odčervená a čipovaná. Negativní test na srdeční červy. Krmena syrovým masem pro psy. V tom je třeba pokračovat - změny nemá ráda. 
Nachází se u Poděbrad. Adopční poplatek, smlouva. 
 
Zajemce prosime aby nam napsali na email denisa.tlapka@seznam.cz neco o sobe a zkušenostech. Například odkud jste, v jakém prostředí bydlíte (baráček/byt, město/vesnice), jestli máte děti, psy, další zvířata, jaký je Váš denní režim, představa o volném čase, zda máte nějaké zkušenosti se zvířaty, jakou máte představu o tom, co bude pes dělat - kámoš, sport, práce apod. Je to důležité pro to, abychom psa dopředu neposílali do prostředí, které mu nebude vyhovovat a s potřebami majitelů si nebude sedět. 
 
Děkujeme Vám za Bericu, i za další psy, kterým pomáháte - adopcí, příspěvkem, sdílením, doporučením, a jakkoliv jinak. <3